НФЛ: Аризона Кардиналс печели с малко срещу Далас Каубойс, Сейнт Браун се изправя срещу Детройт Лайънс

Завръщането на Каубойс срещу Кардиналс остава невъзнаградено. Германският Амон-Ра Сейнт Браун губи с Лъвовете срещу Сийхоукс, но все пак изнася фантастичен мач. ран обобщава мачовете от 22:00 ч.

Arizona Cardinals в Dallas Cowboys 25:22

Кардиналите от Аризона постигнаха победа над Далас Каубойс след три поредни загуби.

През първата четвърт само един гол на Кардиналс осигури точки. Въпреки това Кайлър Мъри (263 ярда) подаде тъчдаун на Антоан Уесли и Аризона поведе с 10:0.

Но Каубоите откриха играта си и в следващия етап. Куотърбекът Дак Прескот прихвана Майкъл Галъп в крайната зона. Горчивото за Далас е, че получателят на паса получи контузия на коляното при това улавяне и трябваше да бъде изваден от игра.

Аризона използва оставащите 1:25 минути до почивката, за да се доближи отново до гол и да увеличи резултата на полувремето на 13:7.

Аризона беше ефективна и през третия период, като завърши първия мач с тъчдаун. Мъри подаде висок пас в крайната зона. Уесли отново беше мишена. Последвалото обръщане за две точки обаче е неуспешно.

Въпреки че Каубоите не спечелиха нито един ярд в следващия мач, нападението на Аризона продължи да бъде трудно за спиране. Мъри изведе атаката си чак до 8-ия ярд на противника, откъдето кикърът Мат Пратър направи резултата 22:7.

Най-рано в началото на четвъртия период каубоите отново намериха своята игра. Прескот подаде тъчдаун на Сед Уилсън, за да намали изоставането до 14-22.

При следващото нападение на Каубоите обаче Прескот се обърка, което позволи на Кардиналите да се възползват от добрата позиция на терена и да вкарат гол, за да направят резултата 25-14.

Необезпокоявани, Далас продължиха да наваксват: тъчдаун пас от Прескот към Амари Купър, след това конверсия за две точки и изведнъж Далас се доближи до три точки.

Кардиналите не върнаха топката и оставиха времето да изтече.

Хюстън Тексас в Сан Франциско 49ers 7:23

Добри новини за Марк Нзеоха: немският лайнбекър дебютира за сезона срещу Хюстън Тексас, допринесе с две борби в специалните отбори и в замяна отпразнува важна победа с 49-те срещу Хюстън Тексас.

Куотърбекът Трей Ланс хвърли 249 ярда, два тъчдауна и едно прекъсване. Бягащият бек Илай Мичъл беше много ефективен, като спечели общо 130 ярда и един тъчдаун. Плеймейкърът на Тексас Дейвис Милс записа 163 ярда пас, един тъчдаун и едно прекъсване.

Detroit Lions в Seattle Seahawks 29:51

Въпреки че Детройтските лъвове загубиха значително от Сиатъл Сийхоукс, немският широкополюсен приемник Амон-Ра Сейнт Браун беше един от най-добрите играчи на терена. Неговият рекорд: 134 ярда спечелено пространство, два тъчдауна и улов за успешна конверсия за две точки.

В останалите случаи обаче Сиатъл беше по-ефективен. Куотърбекът Ръсел Уилсън изведе „морските ястреби“ до победата с 236 ярда пас и четири тъчдауна. Рашад Пени пробяга 170 ярда и два тъчдауна.

Денвър Бронкос в Лос Анджелис Чарджърс 13:34

Джустин Хърбърт хвърли 237 ярда и два тъчдауна при победата на Лос Анджелис Чарджърс над Денвър Бронкос. По този начин той запази надеждите на своя отбор за плейофите. Остин Екелер беше най-ефективното му оръжие, като спечели 112 ярда в пространството и тъчдаун.

Куотърбекът на Бронкос Дрю Лок изигра солиден мач с 245 ярда и тъчдаун. Въпреки това играта с бягане даде само 83 ярда. Бронкос вече нямат шанс за плейофите.

Carolina Panthers в New Orleans Saints 10:18

Камерън Джордан затрудни куотърбека на „Пантерите“ Сам Дарнолд (132 ярда, 1 прехващане). Защитникът на „Ню Орлиънс Сейнтс“ записа 3,5 сака и 3 борби за загуба. Общо защитата получи седем сака.

Куотърбекът на „светците“ Тейсъм Хил завърши мача с 222 ярда пас и тъчдаун.