NFL: Buffalo Bills na dobrej drodze do playoffów – Cincinnati Bengals odpadają

Buffalo Bills odnieśli ważne zwycięstwo w Week 16. Pittsburgh Steelers również odnieśli sukces

Buffalo Bills zapewnili sobie ważne zwycięstwo w ostatniej sekundzie zaciętego wyścigu o playoffy NFL.

Drużyna rozgrywającego Josha Allena wygrała 24-22 z Los Angeles Chargers dzięki field goalowi w ostatniej minucie i tym samym ma duże szanse na awans do rundy pucharowej. Bills mają teraz na koncie dziewięć zwycięstw i sześć porażek.

Chargers, którzy po zeszłotygodniowej porażce 21-63 zwolnili zarówno trenera Brandona Staleya, jak i generalnego menedżera Toma Telesco, ostatecznie stracili ostatnią szansę na awans do play-offów. Po stracie rozgrywającego Justina Herberta (złamany palec wskazujący), drużyna ma teraz rekord 5-10, a także roztrwoniła wczesne prowadzenie 10-0 w sobotnią noc.

Pittsburgh Steelers przyjęli inne podejście, wygrywając 34-11 ze swoimi rywalami z Cincinnati Bengals, którzy również byli osłabieni.

The Steelers już do przerwy prowadzili 24:0, podtrzymując swoje nadzieje na playoffy i zrównując się punktami z Bengals (obaj 8:7).

Cincinnati od kilku tygodni pozostaje jednak bez rozgrywającego Joe Burrowa. Sezon 27-latka po raz kolejny zakończył się przedwcześnie po kontuzji nadgarstka w listopadzie.

Dla Steelers, młody szeroki odbiornik George Pickens wyróżnił się w sobotę z mocnymi 195 jardami i dwoma przyłożeniami.