Super Bowl 2023: Patrick Mahomes prowadzi Kansas City Chiefs do triumfu nad Philadelphia Eagles.

Kansas City Chiefs są zwycięzcami Super Bowl! Zespół skupiony wokół quarterbacka superstar Patricka Mahomesa pokonał Philadelphia Eagles 38:35 w finale, który był równie wysokiej klasy, co dramatyczny

Patrick Mahomes poprowadził Kansas City Chiefs do zwycięstwa nad Philadelphia Eagles w wysokiej klasy i dramatycznym finale sezonu 2022 NFL. MVP sezonu przeciwstawił się kontuzji kostki, upadkowi i wczesnym problemom, aby świętować swój drugi triumf w Super Bowl z Chiefs po 2019 roku z wygraną 38-35. Kicker Harrison Butker zdobył bramkę tuż przed końcem.

Mahomes rzucił na 182 jardy i trzy przyłożenia. Jego odpowiednik Jalen Hurts nie był dużo gorszy od Mahomesa, również dostarczył bardzo mocny mecz, rzucając na 304 jardy i przyłożenie, sam również pobiegł na trzy przyłożenia.

Quick scores

Oba zespoły dostarczyły to, co obiecały z góry, odpalając rozrywkowe fajerwerki od początku na boisku na State Farm Stadium w Glendale.

Zwłaszcza Eagles nie marnowali czasu, aby wprowadzić swój pierwszy napęd do strefy końcowej. Hurts umieścił pierwsze punkty na tablicy wyników dzięki quarterback sneak.

Na odpowiedź Chiefs nie trzeba było długo czekać. Mahomes poprowadził swój zespół do przyłożenia również w pierwszym drive’ie, po raz kolejny znajdując swojego ulubionego rozgrywającego Travisa Kelce’a na 18 jardów, co było jego 16 przyłożeniem w postseason i zremisowało go z Robem Gronkowskim. Chwilę później kicker Chiefs Harrison Butker nie trafił field goala z odległości 42 jardów.

Oba zespoły trzymały nogi na gazie w drugiej kwarcie, a Eagles w szczególności pozostali agresywni i clutch, prowadzeni przez Hurtsa, który umieścił pierwszy drive w strefie końcowej z 45-jardową bombą do A.J. Browna. Brown sprawił, że cornerback Trent McDuffie i safety Juan Thornhill wyglądali w tym procesie staro.

Kansas City Chiefs w kłopotach

Ale gra Hurtsa jest ryzykowna – później w drugiej kwarcie upuścił piłkę, gdy próbował ją przepakować z jednej ręki do drugiej. Linebacker Chiefs Nick Bolton odebrał piłkę i przeniósł ją 36 jardów do strefy końcowej – 14-14.

Ale Chiefs mimo prezentu nie mogli do końca znaleźć drogi powrotnej do gry. Hurts powiększył prowadzenie do 21:14 swoim drugim przyłożeniem – biegiem na cztery jardy.

Zrobiło się jeszcze bardziej gorzko: Mahomes ponownie zranił swoją i tak już uszkodzoną kostkę podczas tackle’u przez linebackera Eagles T.J. Edwardsa. Ból był wyraźnie widoczny na twarzy rozgrywającego. Eagles zakończyli swój ostatni napęd w pierwszej połowie 35-jardowym field goalem zdobytym przez Jake’a Elliotta.

Patrick Mahomes jako nawrócony

Cokolwiek Mahomes dostał na swój ból w połowie meczu zadziałało, bo kontuzja nie wydawała się wpływać na niego tak ekstremalnie, jak się obawiano. „Po prostu przegryzłem się przez to” – powiedział Mahomes w rozmowie z „ESPN” po meczu.

Poparł to kilkoma biegami w pierwszym podjeździe na łączną sumę 75 jardów, co dało Chiefs ich kolejne przyłożenie. Isiah Pacheco zabrał piłkę do strefy końcowej. Wykrzyknik od Chiefs na rozpoczęcie drugiej połowy.

The Eagles’ ensuing drive was one for the history books as it went 17 plays – a Super Bowl record. Ale Chiefs zaliczyli częściową wygraną, pozwalając tylko na field goal Elliotta, aby pozostać w zasięgu uderzenia przy 21-27.

Kansas City Chiefs obejmują prowadzenie

Gra pozostawała emocjonująca i na wysokim poziomie, a Chiefs wykorzystali pierwszą szansę w ostatniej kwarcie na objęcie prowadzenia. Ponownie Mahomes poprowadził swój zespół ponad 75 jardów w dół pola, zanim receiver Kadarius Toney zaokrąglił sztukę z połowem pięciu jardów i przyłożeniem – 28:27.

I teraz to był crunch time i Chiefs byli tam w czasie.

Najpierw zatrzymali atak Eagles swoim pierwszym w tym meczu 3and-out. Toney podjął kolejny punt Eagles 65 jardów do strefy końcowej Eagles. A Mahomes nie pozwolił zmarnować tej szansy, po raz kolejny przechytrzył mocną zazwyczaj obronę przeciwników podaniem do Skyy Moore’a i sprawił, że obrona po raz drugi z rzędu wyglądała na starą.

Jalen Hurts odpowiada

Ale historia tego meczu nie była jeszcze opowiedziana.

Jalen Hurts również kontynuował działania na dość wysokim poziomie, kierując, kierując. I zakończył swoją grę na ponad 75 jardów z pędem do strefy końcowej. Jego trzecie rushing touchdown, przy 2-punktowej konwersji, Eagles wyrównali wynik na 35:35.

Mahomes and Co. całkowicie wyczerpali ostatni drive, byli blisko end zone, ale pozwolili, by zegar uciekł niemal całkowicie. Butker zdobył decydującego gola na osiem sekund przed końcem. Nie było żadnej odpowiedzi ze strony Orłów.

James Bradberry, który był pechowym zawodnikiem Eagles z niepotrzebnym holdingiem, po meczu zaskakująco przyznał się do faulu: „It was a hold. Wciągnęłam na siebie jego koszulkę. Miałem nadzieję, że odpuszczą. „

Boli zmotywowany porażką

„Przegraliśmy. Przyjechaliśmy tutaj, aby wygrać, ale przegraliśmy. Wiem, że będę zmotywowany tą porażką – mówił na pomeczowej konferencji prasowej zdezorientowany Hurts.

Dla Mahomesa i Chiefs nastrój był odpowiednio lepszy: „Znów wygraliśmy. Ale jesteśmy daleko od zakończenia. To ciężka droga do dynastii. Będziemy nadal walczyć. Mamy w tym zespole kilku młodych zawodników. Już nie mogę się doczekać następnego sezonu. „