Супербоул 2023: Патрик Махоумс води Канзас Сити Шефс към триумф над Филаделфия Ийгълс.

The Kansas City Chiefs are Super Bowl winners! Отборът около суперзвездата на куотърбека Патрик Махоумс победи Филаделфия Ийгълс с 38:35 във финал, който беше колкото висококласен, толкова и драматичен

Патрик Махоумс поведе шефовете на Канзас Сити към победа над Филаделфия Ийгълс в един висок клас и драматичен финал на сезона на 2022 г. в НФЛ. Най-полезният играч на сезона се противопостави на контузията на глезена си, падането и ранните проблеми, за да отпразнува втория си триумф на Супербоул с шефовете след 2019 г. с победата 38-35. Кикърът Харисън Бъткър осигури победата с гол точно преди края.

Махоумс хвърли 182 ярда и три тъчдауна. Неговият колега Дженъл Хъртс не отстъпваше много на Махоумс, той също изнесе много силна игра, хвърляйки 304 ярда и тъчдаун, а самият той пробяга три тъчдауна.

Бързи резултати

Двата отбора изпълниха обещанията си отпред, като от самото начало на терена на стадиона State Farm в Глендейл избухнаха забавни фойерверки.

Орлите не губиха време, за да вкарат първия си удар в крайната зона. Хъртс отбелязва първите точки на таблото с промъкване на куотърбек.

Отговорът на шефовете не закъсня. Махоумс също така доведе отбора си до тъчдаун в първия диск, като отново намери любимия си плеймейкър Травис Келсе за 18 ярда, което беше 16-ият му тъчдаун след сезона и го изравни с Роб Гронковски. Малко по-късно кикърът на Шефовете Харисън Бъткър пропусна да вкара гол от 42 ярда.

И двата отбора държаха краката си на газта през второто тримесечие, като по-специално орлите останаха агресивни и съединители, водени от Hurts, който постави първото устройство в крайната зона с 45-ярдова бомба на A.J. Brown. Браун накара защитника на ъгъла Трент Макдъфи и предпазителя Хуан Торнхил да изглеждат стари.

Канзас Сити Шефс в беда

Но играта на Хърц е рискована – по-късно през втората четвърт той изпусна топката, докато се опитваше да я препакетира от едната ръка в другата. Линейбекърът на шефовете Ник Болтън взе топката и я пренесе на 36 ярда в крайната зона – 14-14.

Но въпреки подаръка шефовете не успяха да се върнат в играта. Хъртс увеличи преднината на 21:14 с втория си тъчдаун – бягане от четири ярда.

Положението стана още по-тежко: Махоумс нарани отново вече увредения си глезен по време на схватка с лайнбекъра на Ийгълс Ти Джей Едуардс. Болката се виждаше ясно по лицето на куотърбека. След това Орлите завършиха последния си мач от първото полувреме с 35-ярдов гол, реализиран от Джейк Елиът.

Патрик Махоумс като конвертиран

Каквото и да получи Махоумс за болката си на полувремето, то проработи, тъй като контузията не изглеждаше да го засяга толкова силно, колкото се опасяваше. „Просто го прехапах“, каза Махоумс пред „ESPN“ след мача.

Той го подкрепи с няколко бягания по време на първото движение с обща дължина 75 ярда, което даде на Chiefs следващия тъчдаун. Исия Пачеко вкарва топката в крайната зона. Възклицателна точка от шефовете за началото на второто полувреме.

Последващото задвижване на „орлите“ беше за историята, тъй като продължи 17 игри – рекорд на Супербоул. Но шефовете постигнаха частична победа, като допуснаха само един гол на Елиът, за да останат на дистанция при 21-27.

Канзас Сити Шефс поемат инициативата

Играта остана вълнуваща и от висока класа, а шефовете се възползваха от първия си шанс в последната четвърт, за да поведат. Отново Махоумс поведе отбора си на повече от 75 ярда надолу по терена, преди приемникът Кадариус Тони да завърши играта с улов от пет ярда и тъчдаун – 28:27.

И сега настъпи моментът на криза, а шефовете бяха там навреме.

Първо спряха атаката на „орлите“ с първия си 3and-out в този мач. Тони изкара последвалия удар на Eagles на 65 ярда до крайната зона на Eagles. И Махоумс не остави този шанс да бъде пропилян, като за пореден път надхитри обикновено силната защита на съперника с пас към Скай Мур и накара защитата да изглежда стара за втори пореден път.

Jalen Hurts answers

Но историята на играта все още не беше разказана.

Джейлън Хърц също продължи да работи на доста високо ниво, като насочваше, насочваше. И завърши играта си на повече от 75 ярда с втурване в крайната зона. С третия си рутинг тъчдаун и с конверсията за 2 точки „орлите“ изравниха резултата при 35:35.

Махоумс и компания напълно изчерпаха последния диск, бяха близо до крайната зона, но оставиха часовника да изтече почти напълно. Бъткър вкара решаващия гол осем секунди преди края. Орлите не отговориха.

Джеймс Брадбъри, който беше нещастният играч на „орлите“ с ненужно задържане, изненадващо призна за фаула след мача: „Беше задържане. Дръпнах фланелката му. Надявах се, че ще го пуснат.“

Мотивира се от поражението

„Загубихме. Дойдохме тук, за да спечелим, но загубихме. Знам, че това поражение ще ме мотивира“, заяви покрусеният Хърц на пресконференцията след мача.

За Махоумс и шефовете настроението беше съответно по-добро: „Отново спечелихме. Но ние далеч не сме приключили. Пътят към династия е труден. Ще продължим да се борим. В този отбор има няколко млади играчи. Вече очаквам с нетърпение следващия сезон.“