Tennessee Titans zdeklasowali Kansas City Chiefs, New England Patriots też wygrywają

Tennessee Titans dołożyli się do nieszczęść Kansas City Chiefs. New England Patriots mają łatwy mecz z New York Jets. A zwycięska passa Baltimore Ravens dobiega końca. ran podsumowuje mecze o 19:00.

Kansas City Chiefs at Tennessee Titans 3:27

Kryzys Kansas City Chiefs stanął na głowie. Wygrana 3:27 z Tennessee Titans była już czwartą porażką w siódmym meczu. Quarterback Patrick Mahomes miał spustoszony mecz. Trafił tylko 20 z 35 podań na 206 jardów, nie potrafił zdobyć ani jednego przyłożenia i dwukrotnie popełnił błąd przy podawaniu.

Tytani zakończyli swój pierwszy drive sztuczką: biegacz Derrick Henry rzucił touchdown pass do MyCole Pruitt po bezpośrednim snap. Drugi ofensywny drive również zakończył się sukcesem. Tym razem rozgrywający Ryan Tannehill podał do odbiorcy A.J. Browna w strefie końcowej.

Imponujące jest to, że pierwsze dziesięć prób podań Tannehilla było udanych. Ostatecznie 21 z jego 27 podań zakończyło się zdobyciem 270 jardów, przyłożeniem i przechwytem;

Patrick Mahomes, rozgrywający Chiefs, nigdy tak naprawdę nie wszedł w mecz i rzucił przechwyt przy prowadzeniu 0:17. Efekt: Tannehill zdobył przyłożenie.

Ale to nie wystarczyło: Mahomes popełnił też fumble w kolejnym drive. Tym razem Tytani wykorzystali dobrą pozycję wyjściową do zdobycia bramki, dzięki czemu na przerwę schodzili z wynikiem 27:0. W drugiej połowie Chiefs zdobyli tylko jednego gola.

Tytani mają na koncie pięć zwycięstw i dwie porażki po tym zaskakująco wyraźnym triumfie

Carolina Panthers w New York Giants 3:25

Upadek Carolina Panthers trwa. Porażka 3:25 z New York Giants była już czwartą porażką z rzędu po tym, jak drużyna spektakularnie rozpoczęła sezon od trzech zwycięstw.

Po tym jak w pierwszej kwarcie Giants dotarli do linii 1 jarda przeciwnika i nadal nie zdobyli przyłożenia, obrona zapewniła pierwsze punkty Nowemu Jorkowi dzięki safety. Wynikało to z błędu rozgrywającego Panthers Sama Darnolda, który popełnił intentional grounding we własnej strefie końcowej.

Nowy Jork wykorzystał kolejną akcję do zdobycia bramki i objął prowadzenie 5:3. Taki też był wynik do połowy meczu;

W drugiej połowie meczu atak Panter nadal był nieszkodliwy. Po zaledwie 111 jardach podaniowych Darnold został wyłączony z gry i zastąpiony przez rezerwowego P.J. Walkera. Nie przyniosło to jednak żadnej poprawy. Wręcz przeciwnie: Walker wykonał tylko trzy z 14 podań.

Daniel Jones, rozgrywający Giants, miał 203 jardy i jedno przyłożenie. W obronie wyróżniał się Azeez Ojulari, który zaliczył 2,5 sacka. Giganci mają na koncie dwa zwycięstwa i pięć porażek po domowej wygranej.

New York Jets w New England Patriots 13:54

New England Patriots byli wyraźnie lepsi w dywizyjnym pojedynku z New York Jets. Patrioci potrzebowali mniej niż siedmiu minut, aby objąć prowadzenie 14-0. Pierwsze przyłożenie było efektem sztuczki, w której Kendrick Bourne rzucił podanie na przyłożenie.

Dla Jets, rozgrywający Zach Wilson musiał opuścić boisko w drugiej kwarcie z powodu kontuzji kolana. Rezerwowy Mike White zdobył przyłożenie już w pierwszej próbie, ale w dalszej części meczu zaliczył dwa przechwyty. Mecz był już prawie rozstrzygnięty na półmetku przy wyniku 31:7 dla Patriotów.

Rozgrywający

Patriots Mac Jones zanotował 307 jardów podaniowych i dwa przyłożenia. Niemiecki fullback Jakob Johnson był nie tylko skuteczny w swoich blokach, ale również złapał dwa podania z zyskiem przestrzeni na 32 jardy.

Patrioci legitymują się bilansem 3-4, natomiast Jets wygrali tylko jedno z sześciu poprzednich spotkań

Atlanta Falcons w Miami Dolphins 30:28

Atlanta Falcons wygrali w zupełnie szalonym meczu dzięki udanemu field goalowi Younghoe Koo. Zwycięzcami meczu zostali jednak quarterback Matt Ryan (336 YDS, 2 TD, 1 INT) i tight end Kyle Pitts (163 jardy). Dolphins rozgrywający Tagovailoa miał wzloty i upadki z 291 jardów mijania, cztery przyłożenia i dwa przechwytywania.

Delfiny zaczęły dobrze, bo już pierwszy drive zakończył się przyłożeniem Tagovailoa do Isaiah Forda. Potem jednak początkowo wypuścili mecz z rąk i na początku trzeciej kwarty przegrywali już 7:20.

Miami wróciło do stanu 14:20. Ale potem zrobiło się ciekawie: po tym jak Xavien Howard złapał przechwyt dla Miami, Tagovailoa również rzucił przechwyt w następnym zagraniu. Falcons wykorzystali dobrą pozycję na boisku i zdobyli przyłożenie – 27:14 dla Atlanty.

Ale ktokolwiek myślał, że to będzie wstępna decyzja, był w błędzie. W połowie czwartej tercji Dolphins zmniejszyli deficyt do 21:27, a na dwie minuty przed końcem meczu Miami wyszło nawet na prowadzenie za sprawą przyłożenia Tagovailoa do Macka Hollinsa.

Było jednak wystarczająco dużo czasu, aby atak Atlanty ponownie odwrócił losy spotkania, zdobywając bramkę w ostatniej akcji meczu. Falcons mają bilans 3:3, Dolphins 1:6.

Cincinnati Bengals w Baltimore Ravens 41:17

Cincinnati Bengals nie dali się zatrzymać Baltimore Ravens i świętowali piątą wygraną w siódmym meczu.

Rozgrywający Joe Burrow rozegrał znakomity mecz. Jego rekord: 416 jardów, trzy przyłożenia i tylko jedno przechwycenie. Jego dawny kolega z uczelni Ja’Marr Chase znów był jego ulubionym rozgrywającym. Rozgrywający zdobył 201 jardów i jedno przyłożenie. Najbardziej zauważalnym graczem w obronie był Sam Hubbard z 2,5 sackami.

Lamar Jackson, rozgrywający Ravens, zanotował 257 jardów podania, jedno przyłożenie i 87 jardów biegu. Przegrana zakończyła pięciomeczową passę zwycięstw Baltimore.