Po zacinającym się początku: Kansas City Chiefs i Patrick Mahomes odwracają losy meczu z Waszyngtonem

Kansas City Chiefs notują trzecie zwycięstwo w sezonie w dniu meczu nr 6. Sukces nad Waszyngtonem długo jednak waży się na szali. Dopiero w ostatniej kwarcie drużyna skupiona wokół rozgrywającego Patricka Mahomesa wyrywa się do przodu.

Kansas City/Monachium – Dzięki wyraźnej poprawie w drugiej połowie, Kansas City Chiefs wracają na właściwe tory.

Zespół trenera Andy’ego Reida długo walczył na wyjeździe z Washington Football Team, ale mimo to ostatecznie wygrał 31:13. Do przerwy gospodarze prowadzili jeszcze 13:10 na FedEx Field.

Washington utrzymuje pierwszą połowę otwartą

Chiefs quarterback Patrick Mahomes włożył w występ mnóstwo światła i cienia. W sumie 26-latek rzucił 397 jardów, co jest jego najlepszym wynikiem w sezonie.

Oprócz przyłożenia do Tyreek Hilla i drugiego do Demarcusa Robinsona, Mahomes miał też dwa przechwyty. Szczególnie tuż przed przerwą rozgrywający zachował się dziarsko i pod presją rzucił piłkę wprost w obronę Waszyngtonu.

Dla Mahomesa były to przechwyty siódmy i ósmy, tylko rozgrywający Jets Zach Wilson rzucił w tym sezonie NFL więcej picków.

Chiefs running back Williams z dwoma przyłożeniami

Rozgrywający

Washington Taylor Heinecke zakończył mecz z 182 jardami, przyłożeniem i przechwytem.

Decydującą rolę w zwycięstwie Kansas odegrał również biegacz Darrel Williams. 26-latek zdobył dwa przyłożenia i 62 jardy.

Kansas City jest teraz 3-3, podczas gdy rekord Waszyngtonu 2-4 sprawia, że playoffy są odległym wspomnieniem.

W przyszłym tygodniu Chiefs zmierzą się z Tennessee Titans, a Washington z Green Bay Packers na Lambeau Field.