След колебливо начало: Канзас Сити Шефс и Патрик Махоумс обръщат нещата в края на мача срещу Вашингтон

Канзас Сити Шефс записват третата си победа за сезона в деня на мача 6. Успехът над Вашингтон обаче е на косъм за дълго време. Едва в последната четвърт отборът около куотърбека Патрик Махоумс се откъсва.

Канзас Сити/Мюнхен – Благодарение на явното подобрение през второто полувреме Канзас Сити Чийфс се върнаха на правилния път.

Отборът на старши треньора Анди Рийд дълго време се бори с отбора на Вашингтон, но в крайна сметка все пак спечели с 31:13. На почивката домакините все още водеха с 13:10 на FedEx Field.

Вашингтон продължава да играе през първото полувреме

Куотърбекът на Чийфс Патрик Махоумс изигра представление с много светлина и сянка. Общо 26-годишният играч хвърли 397 ярда, с което постигна най-добрия си резултат за сезона.

Освен че подаде тъчдаун на Тайрик Хил и още един на Демаркъс Робинсън, Махоумс имаше и две прекъсвания. Особено малко преди почивката плеймейкърът действаше необуздано и хвърли топката под натиск право в защитата на Вашингтон.

За Махоумс това бяха седем и осем прекъсвания, като само куотърбекът на Джетс Зак Уилсън е хвърлил повече пикове през този сезон на НФЛ.

Бягащият бек на Чийфс Уилямс с два тъчдауна

Washington Куотърбекът Тейлър Хайнке завърши със 182 ярда пас, тъчдаун и интерсепшън.

Дарел Уилямс също изигра решаваща роля за победата на Канзас. 26-годишният играч пробяга два тъчдауна и 62 ярда.

Канзас Сити вече е с баланс 3-3, а Вашингтон е с баланс 2-4 и плейофите са далечен спомен.

Следващата седмица Chiefs пътуват до Tennessee Titans, докато футболният отбор на Вашингтон се отправя към Lambeau Field, за да се изправи срещу Green Bay Packers.