NFL Week 13: Seattle Seahawks wygrywają szalony mecz z San Francisco 49ers, Los Angeles Rams excel

Seattle Seahawks rozstrzygają na swoją korzyść ciekawy mecz z San Francisco 49ers. Los Angeles Rams kończą swoją negatywną passę. O 22:00 mecz

San Francisco 49ers w Seattle Seahawks 23:30

Seattle Seahawks wygrali z rywalem z dywizji San Francisco 49ers w zupełnie szalonym i zróżnicowanym meczu.

Mecz rozpoczął się od ciekawego początku: po tym jak Seahawks nie zdołali zdobyć pierwszego punktu przy pierwszym podjeździe, przy czwartej próbie przyjęli formację puntingu. Travis Homer przebiegł 73 jardy do strefy końcowej.

W następnym ofensywnym napędzie, jednak Seattle fumbled w osobie Geralda Everetta, pozwalając 49ers rozpocząć na linii 24 jardów przeciwnika. Stamtąd quarterback Jimmy Garoppolo połączył się z tight endem George’em Kittle i zdobył przyłożenie. Również w pierwszym okresie gry Eli Mitchell dostał się do strefy końcowej i dał San Francisco prowadzenie 14:7;

Druga kwarta to żywy romans: weteran Adrian Peterson, który został podpisany przez Seahawks dopiero w czwartek, przywrócił Seattle do stanu 14-17 dzięki swojemu przyłożeniu.

Na następnym dysku, Kittle złapał swój drugi touchdown pass, tańcząc jego drogę w dół linii bocznej do strefy końcowej. „Jak baletnica. George Kittle idzie dziś ostro do przodu”, pochwalił ekspert od biegów Björn Werner.

Faworyzowani przez dwie kary (roughing the passer), Seahawks w kolejnym drive szybko zniwelowali całe pole gry. Przyłożenie Russella Wilsona do D’Wayne’a Eskridge’a pozwoliło Seahawks zbliżyć się na 21:23 przed przerwą;

Druga połowa nadal była zabawna: Travis Benjamin stracił fumble na 49ers kickoff return, dając Seahawks dobre pole position. Nie potrafili jednak tego wykorzystać.

Wilson rzucił to, co powinno być pewnym przyłożeniem do Geralda Everetta, ale ten nie zdołał złapać piłki i klepnął ją w ramiona przeciwnika K’Waun Williams – przechwyt.

W związku z tym, 49ers rozpoczęli swój ruch ofensywny tuż za własną linią bramkową. Carlos Dunlap powalił Garoppolo we własnym end zone, dzięki czemu było safety i tym samym wyrównanie na 23:23.

Ogólnie rzecz biorąc Garoppolo popełniał błędy. Po tym jak rzucił swój drugi rażący przechwyt, Seahawks objęli prowadzenie 30-23 dzięki przyłożeniu Wilsona do Tylera Locketta.

Cztery minuty przed końcem meczu, Seahawks mogli zakończyć spotkanie kolejnym przyłożeniem. Ale to właśnie tutaj Everett popełnił swoje drugie fumble, dzięki czemu 49ers znów dostali piłkę i szansę na wyrównanie.

Faza finałowa nie mogła być bardziej ekscytująca: San Francisco dotarło do linii 3 jardów przeciwnika, ale zostało tam zatrzymane. To zadecydowało o losach meczu.

Garoppolo zanotował 299 jardów podaniowych, dwa przyłożenia i dwa przechwyty. Rozgrywający Seahawks Wilson miał 231 jardów, dwa przyłożenia i jeden przechwyt;

Seahawks mają teraz cztery zwycięstwa i osiem porażek, podczas gdy 49ers mają rekord 6-6.

Baltimore Ravens w Pittsburgh Steelers 19:20

The Baltimore Ravens weszli w to wszystko po zdobyciu przyłożenia na 16 sekund przed końcem, by wyrównać do 19-20. Zamiast zdobyć dodatkowy punkt, aby bezpiecznie zremisować mecz i przejść do dogrywki, podjęli próbę dwupunktowej konwersji i nie udało się. W efekcie wygrali Pittsburgh Steelers.

Rozgrywający Steelers Ben Roethlisberger rzucił na 236 jardów i dwa przyłożenia. Oba przyłożenia wylądowały w rękach Diontae Johnsona, który zdobył 105 jardów.

Obrona Steelers była niesamowita: T.J. Watt miał fantastyczny mecz z 3,5 sackami i trzema tacklami za straty. To samo dotyczy Chrisa Wormleya, który ma 2,5 sacka i dwa tackle for loss.

Lamar Jackson, rozgrywający Ravens, zanotował 253 jardy podań, jedno przyłożenie, jeden przechwyt i 55 jardów biegu.

Jacksonville Jaguars vs Los Angeles Rams 7:37

Los Angeles Rams zakończyli negatywną passę po trzech porażkach z rzędu i rozgromili Jacksonville Jaguars. Quarterback Matthew Stafford był w najlepszej formie z 295 jardami i trzema przyłożeniami.

Biegacz Sony Michel przebiegł 121 jardów i zdobył przyłożenie. W obronie uwagę przykuwał Aaron Donald, który zaliczył 1,5 sacka i tackle for loss.

Trevor Lawrence, numer 1 w Jacksonville Jaguars, rzucił na 145 jardów. Carlos Hyde zdobył jedyne przyłożenie dla Jaguarów.

Washington Football Team w Las Vegas Raiders 17:15

Drużyna futbolu amerykańskiego

Washington nie sprostała w meczu z Las Vegas Raiders. Kicker Brian Johnson zdobył 48-jardowego gola, który dał Waszyngtonowi zwycięstwo.

Rozgrywający Taylor Heinicke rzucił na 196 jardów, dwa przyłożenia i jeden przechwyt. Logan Thomas i Antonio Gibson zdobyli dwa przyłożenia.

Derek Carr, rozgrywający Raiders, rzucił na 249 jardów. Hunter Renfrow był jego ulubionym odbierającym z 102 jardami odbioru.