NFL Week 13: Seattle Seahawks спечелиха луд мач срещу San Francisco 49ers, Los Angeles Rams excel

Сиатъл Сийхоукс решиха любопитен мач срещу Сан Франциско 49ers в своя полза. Лос Анджелис Рамс прекратяват негативната си серия. ран обобщава мачовете в 22:00 ч.

Сан Франциско 49ers в Сиатъл Сийхоукс 23:30

Сиатъл Сийхоукс излязоха начело срещу съперника от дивизията Сан Франциско 49ърс в една напълно луда и разнообразна игра.

Началото на мача беше любопитно: след като „морските ястреби“ не успяха да спечелят първи даун при първия си опит, при четвъртия си опит те използваха формация за пробив. Това обаче беше фалшификат: Травис Хоумър пробяга 73 ярда в крайната зона.

При следващото нападение обаче Сиатъл се обърка в лицето на Джералд Еверет, което позволи на 49-те да започнат от 24-ярдовата линия на противника. Оттам куотърбекът Джими Гарополо се свърза с тесния край на Джордж Китъл за тъчдаун. Също така в първия период на играта Ели Мичъл влезе в крайната зона и даде на Сан Франциско преднина от 14:7.

Втората четвърт беше оживена: ветеранът Ейдриън Питърсън, който бе подписал договор с „Сийхоукс“ едва в четвъртък, върна Сиатъл в рамките на 14:17 със своя тъчдаун.

На следващия етап Китъл улови втория си тъчдаун пас, танцувайки по страничната линия до крайната зона. „Като балерина. Джордж Китъл се движи стръмно днес – похвали го експертът по бягане Бьорн Вернер.

Подкрепени от две наказания (грубо нарушение), „морските ястреби“ бързо преодоляха цялото игрално поле в следващия етап. Тъчдаун пас от Ръсел Уилсън към Д’Уейн Ескридж донесе на „морските ястреби“ 21:23 минути преди почивката;

Второто полувреме продължи да бъде забавно: Травис Бенджамин изгуби блъскане при връщане на ритник на 49ers, което даде на Seahawks добра позиция на терена. Те обаче не успяха да се възползват от това.

Уилсън хвърли пас, който трябваше да бъде сигурен тъчдаун към Джералд Еверет, но той не успя да овладее топката и я чукна в ръцете на противника си К’Уон Уилямс – прехващане.

Поради това 49-те започнаха атаката си точно пред собствената си врата. Карлос Дънлап събори Гарополо в собствената му зона, така че се стигна до предпазване и съответно до изравняване в 23:23.

Като цяло Гарополо направи грешки. След като хвърли второто си явно прекъсване, „морските ястреби“ поведоха с 30:23 с тъчдаун пас от Уилсън към Тайлър Локет.

Четири минути преди края на мача „морските ястреби“ можеха да спечелят мача с още един тъчдаун. Но именно тук Еверет извърши второто си нарушение, така че 49-те отново получиха топката и възможност да изравнят.

Финалната фаза едва ли можеше да бъде по-вълнуваща: Сан Франциско достигна до 3-ярдовата линия на противника, но беше спрян. Това реши мача.

Гарополо записа 299 ярда пас, два тъчдауна и две прекъсвания. Плеймейкърът на „морските ястреби“ Уилсън има 231 ярда пас, два тъчдауна и едно прекъсване;

Сега „морските ястреби“ са с четири победи и осем загуби, а 49-те са с баланс 6-6.

Baltimore Ravens в Pittsburgh Steelers 19:20

Балтимор Рейвънс влязоха в мача, след като вкараха тъчдаун 16 секунди преди края, за да се доберат до 19-20. Вместо да вкарат допълнителна точка, за да изравнят резултата и да влязат в продължението, те се опитват да вкарат две точки и не успяват. В резултат на това Питсбърг Стийлърс спечели.

Плеймейкърът на „Стийлърс“ Бен Ротлисбъргър хвърли 236 ярда и два тъчдауна. И двата тъчдаун паса попаднаха в ръцете на Дионтей Джонсън, който получи общо 105 ярда.

Защитата на „Стийлърс“ беше забележителна: Ти Джей Уат изигра фантастичен мач с 3,5 сака и три борби за загуба. Същото се отнася и за Крис Уормли с 2,5 сака и две борби за загуба.

Куотърбекът на „Рейвънс“ Ламар Джаксън записа 253 ярда пас, един тъчдаун, едно прекъсване и 55 ярда бързане.

Джаксънвил Джагуарс в Лос Анджелис Рамс 7:37

Огнените от Лос Анджелис сложиха край на негативната си серия след три поредни загуби и нанесоха поражение на Джаксънвил Джагуарс. Куотърбекът Матю Стафорд беше в най-добрата си форма – 295 ярда и три тъчдауна.

Бягащият бек Сони Мишел пробяга 121 ярда и направи тъчдаун. В защита Аарон Доналд привличаше вниманието с 1,5 сака и една атака за загуба.

Тревър Лорънс, избор номер 1 на Джаксънвил Ягуарс, хвърли 145 ярда. Карлос Хайд вкара единствения тъчдаун на Ягуарите.

Washington Football Team в Las Vegas Raiders 17:15

Футболният отбор на Вашингтон не успя да се справи с Лас Вегас Рейдърс. Кикерът Брайън Джонсън вкара 48-ярдов гол, за да осигури победата на Вашингтон.

Куотърбекът Тейлър Хайнике хвърли 196 ярда, два тъчдауна и една интерсепция. Логан Томас и Антонио Гибсън уловиха двата тъчдаун паса.

Куотърбекът на „Рейдърс“ Дерек Кар хвърли 249 ярда. Хънтър Ренфроу беше любимата му приемна станция със 102 получени ярда.