NFL Roundup: Jacksonville Jaguars szokują Bills – Broncos niszczą słabych Cowboys

W dniu meczu pełnym niespodzianek Jacksonville Jaguars pokonali Buffalo Bills. Dallas Cowboys również przegrali z Denver, a Browns nie przejmują się teatrem rotacji wokół Odella Beckhama Jr. Mecze NFL o 19:00 w skrócie.

Cleveland Browns w Cincinnati Bengals 41:16

Zmiana receivera Odella Beckhama Jr. chyba tylko trochę przeszkodziła Cleveland Browns. W dywizyjnym pojedynku z Cincinnati Bengals, drużyna prowadzona przez trenera Kevina Stefańskiego odniosła zaskakujące zwycięstwo 41:16 i tym samym powróciła do wyścigu o playoff w AFC.

Browns skorzystali na istnym festiwalu błędów Bengals. Quarterback Joe Burrow dokonał dwóch przechwytów, z których pierwszym był 99-jardowy pick-six Cleveland cornerback Denzel Ward. Odbiorca Ja’Marr Chase również popełnił fumble, ale najważniejsze było to, że Cincinnati było zaskakująco słabe i nigdy nie było w stanie poważnie powalczyć o zwycięstwo.

Cleveland’s running back Nick Chubb wyróżnił się 137 jardami i dwoma przyłożeniami. Jego 70-jardowy bieg na przyłożenie w połowie trzeciej kwarty, który podwyższył wynik na 31:10, zakończył mecz. Baker Mayfield również zaimponował 218 jardami i dwoma przyłożeniami.

Browns mają teraz bilans 5-4, podobnie jak Bengals.

Denver Broncos w Dallas Cowboys 30:16

Denver Broncos wyciągnęli zaskakującą wygraną 30-16 z Dallas Cowboys dzięki skoncentrowanemu występowi. Quarterback Teddy Bridgewater miał dobry dzień z 249 jardami i przyłożeniem, ale to była inna historia dla jego odpowiednika Daka Prescotta.

Po powrocie do zdrowia po kontuzji łydki, 28-latek przez długi czas nie był w stanie dorównać swoim występom z początku sezonu. Ostatecznie Prescott rzucił na 232 jardy, ale duża część z nich przyszła po tym, jak mecz był już rozstrzygnięty i mocna skądinąd obrona Broncos musiała wyłączyć go z biegu.

Denver nie dało szans Cowboys, prowadząc już 16-0 na przerwie. Kiedy Dallas zablokował punt krótko po przerwie, pojawiła się nadzieja, ale w ciekawy zwrot, Denver zachował piłkę, ponieważ gracz Cowboys dotknął piłkę, ale wysłał ją z powrotem w ramiona obrońcy Broncos Jason Griffith.

To była sytuacja, która pasowała do rozczarowującego dnia Cowboys.

Podczas gdy Cowboys ponieśli drugą porażkę w sezonie, Denver kontynuowali swoją małą falę i po drugiej wygranej z rzędu mają bilans 5-4

Minnesota Vikings w Baltimore Ravens 31:34

Miasto Baltimore nie pozostaje dobrym miejscem dla Minnesoty Vikings. Po dramatycznym, przegranym 31:34 spotkaniu, drużyna ma bilans 1-12 w meczach z Ravens i byłymi Baltimore Colts.

Publiczność została uraczona spektakularną grą, która nabrała tempa w drugiej połowie. W pewnym momencie Vikings prowadzili już 14 punktami – ale Ravens wrócili późno i nawet wyszli na prowadzenie na trzy minuty przed końcem.

Podanie od Kirka Cousinsa do Adama Thielena na minutę przed końcem doprowadziło do dogrywki 31:31, w której również zrobiło się głośno. W końcówce kopacz Ravens Justin Tucker nie dał się pozbawić zwycięstwa i z 36 jardów wpakował piłkę między słupki.

Lamar Jackson, oprócz 266 jardów podaniowych i trzech przyłożeń (przy dwóch przechwytach), największe wrażenie zrobił jako biegacz, notując 120 jardów po ziemi.

Kirk Cousins rzucił 187 jardów i dwa przyłożenia, a Dalvin Cook zdobył 122 jardy.

Dzięki wygranej Kruki awansowały do 6-2 i utrzymały prowadzenie w AFC North.

Buffalo Bills w Jacksonville Jaguars 6:9

Shocker w Jacksonville! W największej niespodziance obecnego sezonu NFL, Jacksonville Jaguars sensacyjnie pokonali Buffalo Bills.

W festiwalu field goal, drużyna trenera Urbana Meyera zwyciężyła 9-6 i świętowała pierwsze prawdziwe zwycięstwo w erze Trevora Lawrence’a.

Obie drużyny przez cały mecz nie potrafiły stworzyć niczego z własnej gry. Zamiast tego, obraz zdominowały próby field goal za próbą field goal. Najważniejszy moment pierwszej połowy? Na 20 sekund przed końcem drugiej kwarty, Jaguars linebacker Josh Allen sacked Bills quarterback Josh Allen.

A było jeszcze lepiej: w trzeciej kwarcie Josh Allen z Bills zaliczył przechwyt. Piłka poleciała prosto w ręce? Josh Allen z Jaguars. Chwilę później Allenowi udało się nawet popełnić fumble.

W międzyczasie Jaguars musieli obawiać się o Trevora Lawrence’a. Debiutant zszedł na krótko przed końcem pierwszej połowy i doznał kontuzji prawej kostki. Po przerwie na boisko wrócił jednak rozgrywający.

W końcowej fazie meczu Bills znaleźli się w jeszcze jednej obiecującej sytuacji, ale przy czwartej próbie obrona Jaguarów trzymała się mocno i zapewniła im zwycięstwo.

Atlanta Falcons w New Orleans Saints 27:25

W spektakularnej końcówce Atlanta Falcons zapewnili sobie dramatyczne zwycięstwo 27:25 nad New Orleans Saints. Obie drużyny zdobyły punkty w końcowych minutach, ale to kopacz Falcons Younghoe Koo miał ostatnie zdanie, zdobywając 29-jardowego gola w doliczonym czasie gry.

Wcześniej, 64-jardowe podanie Matta Ryana do Cordarrelle Pattersona uciszyło dopingujących fanów Saints, stawiając kopacza Koo w komfortowej sytuacji.

Atlanta po raz kolejny sprawiła, że stało się to niepotrzebnie napięte – Ryan & Co. prowadzili w pewnym momencie 24-6, ale potem oddali trzy przyłożenia Saints z rzędu. Quarterback Trevor Siemian pokazał ponownie z 249 jardami i dwoma przyłożeniami, że jest czymś więcej niż tylko alternatywą dla kontuzjowanego Jameisa Winstona i niemal poprowadził swój zespół do comebacku po zwycięstwo.

Matt Ryan rzucił na 343 jardy i dwa przyłożenia i stał się zwycięzcą meczu przy praktycznie nieistniejącej grze biegowej (34 jardy). Saints mają teraz rekord 5-3, Falcons mogą odzyskać swoje nadzieje na playoffy po wygraniu trzeciego meczu w ostatnich czterech i mają rekord 4-4.

Las Vegas Raiders w New York Giants 16:23

Po burzliwym tygodniu, Las Vegas Raiders również zaliczyli sportową wpadkę. Drużyna prowadzona przez tymczasowego trenera Richa Bisaccia zaskakująco pokonała New York Giants 16:23.

Po burzliwym meczu, w którym gra toczyła się na przemian, Raiders mieli szansę na wyrównanie na sekundy przed końcem. Porażkę przypieczętował jednak fumble rozgrywającego Dereka Carra na linii 13 jardów Nowego Jorku.

W sumie Las Vegas zanotowało 403 total yards, Nowy Jork tylko 245, ale Giants mogli polegać głównie na swojej obronie, która zawsze notowała ważne zatrzymania i utorowała drogę do zwycięstwa 41-jardowym pick-six Xaviera McKinneya. Daniel Jones rzucił przyłożenie na 110 jardów.

Derek Carr miał dwa przechwyty, jak również fumble i miał mieszane dzień. Raiders mają teraz bilans 5-3, Giants świętowali swoje trzecie zwycięstwo w sezonie (3-6) z niespodzianką w postaci

Houston Texans w Miami Dolphins 9:17

Po raz pierwszy w historii NFL na Hard Rock Stadium w Miami zmierzyły się dwie drużyny z bilansem 1-7. Nic dziwnego, że pojedynek Delfinów z Houston Texans nie był futbolową ucztą.

W sumie obie drużyny popełniły aż dziewięć strat i nie były groźne w ofensywie, szczególnie w drugiej połowie.

In the end, the Dolphins prevail in the front of their home crowd, winning 17-9. Quarterback Jacoby Brissett threw for 244 yards, one touchdown and two interceptions.

Rozgrywający Texans Tyrod Taylor, który po raz pierwszy od 2. tygodnia wrócił na boisko po kontuzji, miał fatalny dzień i rzucił trzy przechwyty. To był jeden z powodów, dla których Houston zostało bez szans i teraz prawdopodobnie będzie musiało rywalizować z Detroit Lions o najwyższy pick w kolejnym drafcie.