Tampa Bay Buccaneers: Tom Brady zmienia mecz z New Orleans Saints w ostatnich sekundach

Tampa Bay Buccaneers wygrali 17-16 z New Orleans Saints w 13 dniu NFL. Tom Brady i ofensywa Bucs zdobyli 14 punktów w końcowych minutach.

Munich – Dzięki wybuchowi energii od quarterbacka Toma Brady’ego w końcowych minutach, Tampa Bay Buccaneers wyciągnęli 17-16 zwycięstwo nad New Orleans Saints w meczu 13.

Bucs długo tracili na 3:16 do końca, zanim Brady i ofensywa zdobyli dwa przyłożenia na krótko przed końcem. Gdy na zegarze pozostało siedem sekund, Brady znalazł running back Rachaad White z podaniem, które popędził do strefy końcowej. Kicker Ryan Succop zdobył dodatkowy punkt, aby wygrać.

„Dokładnie tak to zaplanowaliśmy” – powiedział żartobliwie Brady o comebacku na pomeczowej konferencji prasowej.

Buccaneers’ running game disappoints

Przez długi czas obie obrony dominowały w pojedynku dywizji. Gra biegowa Buccaneers nigdy tak naprawdę się nie rozwijała. Running backowie Leonard Fournette i Rachaad White zamienili łącznie 19 carries na 77 jardów. W grze podaniowej Brady ukończył 36 ze swoich 54 podań na 281 jardów i dwa przyłożenia. Tuż przed przerwą w połowie meczu weteran dokonał przechwytu.

Gra biegowa Saints również wypadła blado. 25 prób biegowych dało tylko 66 jardów przestrzeni. Quarterback Andy Dalton zebrał 20 completions na 28 prób podań na 229 jardów i przyłożenie. Saints zawiedli w czerwonej strefie. Trzy napędy, które znalazły się w tym obszarze nie przyniosły ani jednego przyłożenia.

Buccaneers pozostają na pierwszym miejscu w NFC South

Dzięki wygranej Bucs ugruntowali swoje miejsce na szczycie NFC South z rekordem 6-6. Za tydzień zespół trenera Todda Bowlesa podejmuje San Francisco 49ers.

Kolejny pojedynek dywizyjny czeka New Orleans Saints – tym razem z Atlanta Falcons.