Tampa Bay Buccaneers: Том Брейди обръща мача срещу Ню Орлиънс Сейнтс в последните секунди

Тампа Бей Бъкейнърс спечели със 17:16 срещу Ню Орлиънс Сейнтс в 13-ия ден на НФЛ. Том Брейди и нападението на Bucs отбелязаха 14 точки в последните минути.

Мюнхен – Благодарение на изблика на енергия от куотърбека Том Брейди в последните минути Тампа Бей Бъкейнърс измъкна победа със 17:16 над Ню Орлиънс Сейнтс в мач № 13.

Бъкс дълго време изоставаха 3:16 минути преди Брейди и нападението да отбележат два тъчдауна малко преди края. В оставащите седем секунди Брейди намери с пас бягащия Рахаад Уайт, който се втурна в крайната зона. Кикърът Райън Сукоп реализира допълнителната точка за победата.

„Точно така го планирахме“, каза шеговито Брейди за завръщането на пресконференцията след мача.

Играта на „Бъккейнърс“ разочарова

Дълго време и двете защити доминираха в двубоя между дивизиите. Играта на Buccaneers така и не се получи. Бягащите бекове Леонард Фурнет и Рахаад Уайт превърнаха общо 19 пренасяния в 77 ярда. В играта на пасове Брейди завърши 36 от своите 54 паса за 281 ярда и два тъчдауна. Малко преди почивката на полувремето ветеранът направи прекъсване.

Бягащата игра на светците също остана бледа. 25 опита за бягане дадоха само 66 ярда пространство. Куотърбекът Анди Далтън събра 20 завършващи удара при 28 опита за пас за 229 ярда и тъчдаун. Светците се провалиха в червената зона. Трите диска, които се озоваха в зоната, не дадоха нито един тъчдаун.

Buccaneers остават на първо място в NFC South

С победата Bucs затвърждават мястото си на върха на NFC South с резултат 6-6. Следващата седмица отборът на старши треньора Тод Боулс приема Сан Франциско 49ers.

Друг дивизионен двубой очаква „светците“ от Ню Орлиънс – този път с „Атланта Фалконс“.