Tampa Bay Buccaneers mają ciężką przeprawę w Waszyngtonie – Brady rzuca dwa przechwyty

Tampa Bay Buccaneers jechali do Waszyngtonu w roli zdecydowanych faworytów. Tom Brady i spółka przeżyli jednak gorzką niedzielę w stolicy. GOAT” również odegrał w tym swoją rolę.

Munich – Tampa Bay Buccaneers wyszli z tego tygodnia bez formy. Obrońcy tytułu ponieśli drugą porażkę z rzędu i trzecią w ogóle, 19-29 (6-16), w spotkaniu z drużyną Washington Football Team, która również nie grała w ostatni weekend.

Oprócz Roba Gronkowskiego i Antonio Browna, Bucs musieli sobie także radzić bez Richarda Shermana w krótkim odstępie czasu. Gwiazda cornerbacka doznała naciągnięcia łydki podczas rozgrzewki.

Brady z dwoma wczesnymi przechwytami

Tom Brady (220 jardów podania na dwa przyłożenia) miał dwa przechwyty w pierwszej kwarcie i tylko dwa field goale Ryana Succopa przed przerwą.

Dla gospodarzy, którzy wcześniej byli bez zwycięstwa w czterech meczach, Joey Slye trafił trzy próby w pierwszym półgodzinie, a DeAndre Carter (56 jardów odbiorów) złapał przyłożenie od Taylora Heinicke (256 jardów podań na jedno przyłożenie).

Stołeczny klub stracił jednak z powodu kontuzji kolana swoją supergwiazdę Chase’a Younga. Podobno są nawet obawy, że defensive end zerwał ACL.

Evans ustanawia rekord franczyzy

Buccaneers zdobyli co prawda przyłożenie w drugiej połowie za sprawą Camerona Brate’a (6 jardów odbioru), ale Waszyngton kontratakował za sprawą Antonio Gibsona (64 jardy biegu). Drużyna z Florydy miała do odrobienia jeszcze tylko jedno przyłożenie Mike’a Evansa (62 jardy), który swoim 71. przyłożeniem wyrównał rekord franczyzy Mike’a Alstotta.

Po drugiej stronie, Gibson ponownie odwiedził end zone i zniszczył wszelkie nadzieje na wygrywający drive Brady’ego. To pozostawia drużynę futbolową na 3-6, Tampa Bay na 6-3.

Tydzień 11 dla Waszyngtonu będzie kontynuowany w niedzielę w meczu z Carolina Panthers. Buccaneers zmierzą się z New York Giants w Monday Night Game