NFL: Pokaz siły w meczu na szczycie – Baltimore Ravens detronizują San Francisco 49ers

Przed meczem z Baltimore Ravens, San Francisco 49ers byli uważani za najsilniejszą drużynę w NFL.

W końcu okazało się to przerażająco jasne! Baltimore Ravens wygrali mecz na szczycie z San Francisco 49ers wynikiem 33:19.

Jak to często bywa, franczyza mogła polegać na rozgrywającym Lamarze Jacksonie, który ostatecznie podał na 252 jardy i dwa przyłożenia, a także sam przebiegł 45 jardów. Co ważniejsze jednak, nie spowodował żadnych strat.

Zupełnie inaczej wyglądała sytuacja po drugiej stronie. Kandydat do nagrody MVP Brock Purdy miał dzień jak smoła. „Mr (Ir)relevant” rzucił cztery przechwyty – i tym samym wyrzucił z rąk zwycięstwo.

Mecz spełnił swoją obietnicę w pierwszej połowie. Bliski mecz na szczycie tabeli – który również okazał się ciekawostką! Ravens przyznali safety, ponieważ Lamar Jackson potknął się o sędziego

W połowie meczu wynik brzmiał 16:12 na korzyść Baltimore.

Później 49ers niewiele już zdziałali. Ravens rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść dwoma przyłożeniami do Nelsona Agholora i Zaya Flowersa w trzeciej kwarcie.

Sam Darnold również dostaje szansę

Pod koniec meczu rezerwowy rozgrywający Sam Darnold zastąpił nawet Brocka Purdy’ego, który w międzyczasie doznał kontuzji, ale mógł wrócić.

Dzięki wygranej Ravens poprawili swój rekord do 12-3 i prowadzą w AFC. Tylko Miami i Cleveland mogą jeszcze rzucić im wyzwanie w walce o tytuł.

San Francisco 49ers wciąż są na szczycie NFC z jedenastoma zwycięstwami i czterema porażkami, ale Eagles i Lions czają się na pozostałych miejscach z takim samym rekordem.