Тампа Бей Бъкейнърс има труден момент във Вашингтон – Брейди хвърля два интерсепшъна

Тампа Бей Бъкейнърс пътуваха до Вашингтон като явни фаворити. Но Том Брейди и компания преживяха горчива неделя в столицата. „GOAT“ също изигра своята роля в това.

Мюнхен – Тампа Бей Бъкейнърс излязоха от седмицата на разпускането си вяло. Защитаващите титлата си шампиони допуснаха втора поредна и общо трета загуба с 19:29 (6:16) при гостуването си на отбора на Вашингтон, който също нямаше мач през изминалия уикенд.

В допълнение към Роб Гронковски и Антонио Браун, Bucs трябваше да се справят и без Ричард Шърман в кратък срок. Звездният защитник е получил разтежение на прасеца по време на загрявката.

Brady с две ранни прекъсвания

Том Брейди (220 ярда за два тъчдауна) имаше две прекъсвания през първата четвърт и само два гола на Райън Сукоп преди почивката.

За домакините, които преди това нямаха победа в четири мача, Джоуи Слай потъна в три опита през първия половин час, а ДеАндре Картър (56 ярда) улови тъчдаун пас от Тейлър Хайнике (256 ярда за един тъчдаун).

Столичният клуб обаче загуби суперзвездата си Чейс Йънг с контузия на коляното. Очевидно дори има опасения, че защитникът е скъсал коремен мускул.

Еванс постави рекорд на франчайза

Buccaneers получиха тъчдаун през второто полувреме чрез Камерън Брейт (шест ярда), но Вашингтон се противопостави на Антонио Гибсън (64 ярда). Отборът от Флорида имаше само още един резултат, който бе отбелязан от Майк Евънс (62 ярда), който постави рекорд на Майк Алстот със 71-ия си тъчдаун.

От другата страна Гибсън отново посети крайната зона и унищожи всички надежди на Брейди за победа в мача. Така футболният отбор остава на 3-6, а Тампа Бей – на 6-3.

Седмица 11 продължава за Вашингтон в неделя в Каролина Пантърс. Buccaneers се изправят срещу New York Giants в понеделник вечер