Strzelanina z przyłożeniem! Dallas Cowboys zmoczyli Seattle Seahawks

Dallas Cowboys świętują kolejne zwycięstwo na rozpoczęcie 13. dnia meczowego NFL. Mecz z Seattle Seahawks zamienia się w strzelaninę

Punktowy początek 13. dnia meczowego sezonu NFL! Dallas Cowboys pokonali Seattle Seahawks 41-35 w czwartkowym meczu nocnym.

Mecz na AT&T Stadium w Dallas przerodził się w prawdziwą strzelaninę. Obie drużyny punktowały we wszystkich czterech kwartach, a prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie.

To, że ostatecznie górą okazali się gospodarze, było zasługą mocnego zrywu America’s Teams w końcówce spotkania. Jeszcze na początku ostatniej kwarty goście z Seattle prowadzili 35:27, ale wtedy Cowboys odpalili turbo i zdobyli dwa gole z pola oraz przyłożenie i dwupunktową konwersję.

Gospodarze pokazali dużą różnorodność pod względem zdobywania punktów, a przyłożenia zdobyło czterech różnych graczy: CeeDee Lamb, Brandin Cooks, Tony Pollard i Jake Ferguson. Ponadto kicker Brandon Aubrey zapewnił mocny serwis z czterema field goalami, między innymi.

Międzyczasie, jeden gracz w szczególności miał genialny wieczór dla Seahawks: DK Metcalf. Szeroki odbiornik zdobył trzy z pięciu przyłożeń swojej drużyny, a Zach Charbonnet i rozgrywający Geno Smith byli odpowiedzialni za pozostałe dwa.

Cowboys pokonują Seahawks

Rozgrywający Seattle wykonał 23 z 41 podań na 334 jardy odbiorcze, trzy przyłożenia i jedno przechwycenie, podczas gdy jego odpowiednik, rozgrywający Cowboys Dak Prescott, wykonał 29 z 41 podań na trzy przyłożenia.

Z dziewięcioma zwycięstwami i trzema porażkami, Cowboys pozostają na drugim miejscu w NFC East, podczas gdy Seahawks zajmują drugie miejsce w NFC West z rekordem 6-6.