Престрелка с тъчдаун! Далас Каубойс правят Сиатъл Сийхоукс мокри

Коубоите от Далас празнуват поредната си победа, за да дадат началото на 13-ия ден от НФЛ. Мачът срещу Сиатъл Сийхоукс се превръща в престрелка

Прекрасно начало на 13-ия ден от сезона в НФЛ! Далас Каубойс побеждават Сиатъл Сийхоукс с 41:35 в мача в четвъртък вечер.

Мачът на стадион AT&T в Далас се разви в истинска престрелка. Двата отбора отбелязаха голове и в четирите четвъртини, а водачеството се сменяше няколко пъти.

Фактът, че домакините в крайна сметка излязоха начело, се дължеше на силния финален импулс на американските отбори. В началото на последната четвърт гостите от Сиатъл все още водеха с 35:27, но след това Каубоите изстреляха турбото и вкараха два фийлдгола, както и тъчдаун и конверсия за две точки.

Домакините показаха голямо разнообразие по отношение на отбелязването на точки, като четирима различни играчи вкараха тъчдаун: CeeDee Lamb, Brandin Cooks, Tony Pollard и Jake Ferguson. Освен това кикърът Брандън Обри предостави силни услуги с четири фийлд гола, наред с други неща.

Междувременно един играч в частност имаше блестяща вечер за „морските ястреби“: ДК Меткалф. Уайд рисийвърът вкара три от петте тъчдауна на своя отбор, а Зак Шарбоне и куотърбекът Джено Смит бяха отговорни за другите два.

Cowboys победиха Seahawks

Плеймейкърът на Сиатъл изпълни 23 от 41 паса за 334 получени ярда, три тъчдауна и едно прекъсване, докато неговият колега, куотърбекът на Каубоите Дак Прескот, изпълни 29 от 41 паса за три тъчдауна.

С девет победи и три загуби Каубоите остават на второ място в НФК Изток, докато Сийхоукс са втори в НФК Запад с резултат 6-6.