Packers nie dają się spowolnić Chiefs: Hail Mary zawodzi – Love znów daje radę

The Green Bay Packers kontynuują swoją pogoń za miejscem w playoffach. Dzięki kolejnemu mocnemu występowi Jordana Love’a, drużyna z Wisconsin wygrywa również z Kansas City Chiefs

Mistrzowie Super Bowl wciąż się potykają. Przegrana 19:27 (6:14) z Green Bay Packers w niedzielnym meczu tygodnia 13 była dla Kansas City Chiefs trzecią porażką w ostatnich pięciu spotkaniach.

Mecz pozostawał emocjonujący do ostatniej sekundy, kiedy to żaden z receiverów gości nie zdołał złapać Hail Mary Patricka Mahomesa. Dwukrotny MVP już wcześniej zakończył akcję Chiefs przechwytem, który wylądował w rękach Keiseana Nixona.

Mahomes rzucił 210 jardów na przyłożenie do Noah Graya, plus 26 jardów po ziemi. Pozostałe punkty dla Chiefs zdobyli Isaiah Pacheco, który zdobył 110 jardów biegiem, oraz bezbłędny Harrison Butker z dwoma field goalami i PAT.

Jednak konwersja dwupunktowa po pierwszym przyłożeniu nie powiodła się. Travis Kelce złapał cztery piłki na 81 jardów przed gwiazdą pop Taylor Swift.

Jordan Love poprowadził swój zespół do trzech przyłożeń – wszystkie z powietrza – i zgromadził 267 jardów podaniowych, uzupełnionych dziesięcioma jardami biegowymi.

Christian Watson przyczynił się do zdobycia dwóch z tych punktów (siedem przyłożeń na 71 jardów odbiorczych plus 15 jardów w biegu), podczas gdy Ben Sims z powodzeniem zakończył otwierający drive swoim jedynym przyłożeniem na jeden jard.

Packers pokonują Chiefs i zajmują miejsce w playoffach

W ostatniej kwarcie Anders Carlson, który zdobył wszystkie trzy przyłożenia, zapewnił prowadzenie dwoma golami z pola.

Romeo Doubs zdobył więcej jardów niż Watson, który doznał kontuzji uda w ostatniej kwarcie, z czterema połowami na 72 jardy. AJ Dillon zdobył 73 jardy w 18 biegach.

W obronie wyróżnił się Quay Walker z 13 tacklami, a Justin Reid z dziesięcioma dla „KC”.

Było to trzecie zwycięstwo z rzędu „The Pack” i czwarte w ostatnich pięciu meczach. Dzięki bilansowi 6-6, Green Bay znajduje się obecnie w play-offach – na siódmym miejscu w NFC.

Chiefs z kolei spadli do 8-4, ale pozostają na czwartym miejscu w konferencji jako liderzy AFC West.

Broniący tytułu mistrzowie w następny weekend zagrają u siebie z Buffalo Bills. Packers goszczą New York Giants w tygodniu 14 w ramach Monday Night Doubleheader.