Packers не позволяват на Chiefs да ги забавят: Hail Mary се проваля – Любовта отново доставя

Грийн Бей Пакърс продължават да преследват място в плейофите. Благодарение на поредното силно представяне на Джордан Лав отборът от Уисконсин печели и срещу Канзас Сити Чийфс

Шампионите на Супербоул продължават да се препъват. Загубата от „Грийн Бей Пакърс“ с 19:27 (6:14) в неделния мач от 13-ата седмица е третото поражение в последните пет мача за „Канзас Сити Чийфс“.

Мачът остана вълнуващ до последната секунда, когато нито един от ресивърите на гостите не успя да улови „Hail Mary“ на Патрик Махоумс. Двукратният MVP вече беше сложил край на похода на Шефовете с прехващане, което попадна в ръцете на Кийзън Никсън.

Махоумс хвърли 210 ярда за тъчдаун на Ноа Грей, плюс 26 ярда по земя. Другите резултати на Шефовете бяха дело на Айзея Пачеко, който натрупа 110 ярда в бързането, при бягането и на безупречния Харисън Бъткър с два фийлдгола и PAT.

Конверсията за две точки след първия тъчдаун обаче се провали. Травис Келсе улови четири топки за 81 ярда пред попзвездата Тейлър Суифт.

Джордан Лав изведе отбора си до три тъчдауна – всичките по въздух – и събра 267 ярда пас, допълнени от десет ярда бързане.

Крисчън Уотсън се отчете с два от тези резултата (седем улова за 71 ярда за получаване плюс 15 ярда за бързане), а Бен Симс завърши успешно откриващия драйв с единствения си улов за един ярд.

Пакетите победиха Шефовете и си осигуриха място в плейофите

В последната четвърт Андерс Карлсон, който попиля и трите PAT-а, си осигури преднина с два field goals.

Ромео Дъбс достави повече получаващи ярдове от Уотсън, който контузи бедрото си в последната четвърт, с четири улавяния за 72 ярда. Ей Джей Дилън покри 73 ярда при 18 бягания.

Куей Уокър се отличи в защита с 13 борби, а Джъстин Рийд направи десет за „КС“.

Това беше трета поредна победа за „Опашката“ и четвърта в последните пет мача. Така благодарение на резултата 6-6 „Грийн Бей“ в момента ще бъде в плейофите – като номер седем в НФК.

Шефовете от своя страна се смъкват до 8-4, но остават четвърти в конференцията като лидери на АФК Запад.

Защитаващите титлата си шампиони продължават следващия уикенд в по-късния неделен интервал с домакински мач срещу Бъфало Билс. Пакърс са домакини на Ню Йорк Джайънтс през 14-ата седмица като част от двубоя в понеделник вечер.