NFL: демонстрация на сила в топ мача – Baltimore Ravens детронира San Francisco 49ers

Преди мача с Балтимор Рейвънс Сан Франциско 49ers бяха смятани за най-силния отбор в НФЛ.

Накрая всичко беше страшно ясно! Балтимор Рейвънс спечели топ мача срещу Сан Франциско 49ърс с категоричното 33:19.

Както често се случва, франчайзът можеше да разчита на куотърбека Ламар Джаксън, който в крайна сметка подаде 252 ярда и два тъчдауна, както и сам пробяга 45 ярда. По-важното обаче е, че той не предизвика нито едно обръщане.

От другата страна историята беше съвсем различна. Кандидатът за MVP Брок Пърди имаше черен ден. „Господин (не)уместен“ хвърли четири прекъсвания – и по този начин провали и победата.

Мачът оправда обещанията си през първото полувреме. Близък мач от горната част на таблицата – който се оказа и малко куриозен! Ravens допуснаха предпазна мярка, защото Ламар Джаксън се спъна в съдията

На полувремето резултатът беше 16:12 в полза на Балтимор.

След това 49-те отбора не успяха да постигнат почти нищо. Рейвънс решиха мача в своя полза с два тъчдаун паса към Нелсън Аголор и Зей Флауърс през третата четвърт.

Сам Дарнолд също получи шанс

В края на мача резервният куотърбек Сам Дарнолд дори замени Брок Пърди, който междувременно получи контузия, но можеше да се завърне.

С победата „Рейвънс“ подобриха резултата си до 12-3 и оглавиха АФК. Само Маями и Кливланд все още могат да им отправят предизвикателство за титлата.

Сан Франциско 49ърс все още са на върха в НФК с единадесет победи и четири загуби, но на другите места със същия рекорд дебнат Орлите и Лъвовете.