NFL, Playoffy: Arizona Cardinals przeciwko Los Angeles Rams bez szans – Kyler Murray doświadcza katastrofy

Arizona Cardinals doświadczają goryczy upokorzenia w playoffach. Przeciwko Los Angeles Rams drużyna skupiona wokół quarterbacka Kylera Murraya nie jest konkurencyjna i zostaje kompletnie zdekompletowana.

Los Angeles/Monachium – To wszystko wyglądało tak dobrze.

Wchodząc w sezon, Arizona Cardinals byli jedną z najgorętszych drużyn w NFL. Osiem zwycięstw w dziewięciu meczach, rozgrywający Kyler Murray był uważany za jednego z głównych kandydatów do nagrody MVP.

Kilka tygodni później obraz jest już zupełnie inny. Po gorzkiej porażce 11:34 z Los Angeles Rams i związanym z tym odpadnięciem z playoff, supergwiazda J.J. Watt podsumował sezon w trzech słowach: „ogromna porażka – żenujące”. Nie można inaczej opisać porażki jego zespołu, która była również żenująca – kontynuował defensor.

Rams completely outplay Cardinals

Karty przegrały cztery z pięciu ostatnich spotkań w sezonie regularnym, a zwieńczeniem tej negatywnej serii było ich upokorzenie w Wild Card Round. Już w połowie meczu Karty przegrywały 0:21, a tuż po przerwie Cooper Kupp podwyższył nawet prowadzenie Ramsów na 28:0.

Niebagatelną rolę w rozczarowującym występie gości odegrał rozgrywający Murray. W pierwszym meczu play-off nie było widać jego dawnych ambicji MVP. Wykonał 19 z 34 podań na marne 137 jardów. Po przerwie wykorzystywał swoje właściwie dobre umiejętności tylko w grze biegowej, a linia obrony ciągle sprawiała mu kłopoty swoją słabą grą.

Murray rzuca straszny przechwyt

24-latek nie zdobył przyłożenia, ale został zmuszony do dwóch przechwytów. Jeden z nich był szczególnie gorzki – i kosztowny. W połowie drugiej kwarty, obrona Rams wywarła tak dużą presję na signal callera w jego własnej strefie końcowej, że ten na oślep rzucił piłkę do przodu, by uniknąć safety.

Piłka nie była ani szczególnie długa, ani szczególnie szybka i wpadła w ręce cornerbacka Rams, Davida Longa. Z biegiem na zaledwie trzy jardy, Long szybko sprawił, że był to najkrótszy pick-six w historii playoffów.

„Czuję, że byliśmy tam dominujący”, Rams defensive lineman Aaron Donald gloated po wszystkim: „I czuję, że przeciwny quarterback nie czuł się w ogóle komfortowo”.

Ocena, w której może mieć rację. „Wiele przeszedłem, marząc o tej chwili. Kiedy grasz tak, jak ja w pierwszym meczu playoffów, to jest to rozczarowujące” – wyraził swoje uczucia Murray.

Disastrous stats for Arizona

Kardynałom nic nie wychodziło na SoFi Stadium, gdzie za kilka tygodni ma odbyć się Super Bowl. Nie pomogło drużynie to, że J.J. Watt wrócił po kontuzji barku dwa miesiące wcześniej niż zakładano. Drużynie nie pomógł też fakt, że running backowie James Conner i Chase Edmonds byli razem na boisku po raz pierwszy od Week 15.

Żaden z pierwszych czterech przejazdów nie wygenerował ani jednego pierwszego przyłożenia, a do końca pierwszej kwarty na tablicy wyników widniało -3 jardy – drugi najgorszy wynik drużyny w playoffach w ciągu ostatnich 35 lat.

Osiem kolejnych podjazdów kończyło się brakiem pierwszych przyłożeń, fumble lub przechwytem. Od czasów Oakland Raiders w 1980 roku żadna drużyna nie musiała tego znosić.

W pewnym momencie, Rams receiver Odell Beckham Jr. miał więcej jardów niż rozgrywający Cardinals Kyler Murray.

Kingsbury i Murray podawali – Baker kontuzjowany

To, że gra mutowała w katastrofę było czymś, co nawet pokonany trener Kliff Kingsbury musiał przyznać. „W pierwszych dwóch kwartach nic nam nie wychodziło” – podsumował. „Barany dobrze poradziły sobie z grą i atmosferą. Szczególnie we wczesnej fazie meczu nie byliśmy zsynchronizowani w ataku w kilku kwestiach, które mogły mieć wpływ na losy spotkania. Nie mogliśmy złapać rytmu, a oni mieli kilka dużych zagrań”

Obrona Arizony również nie miała zbyt dobrego dnia. D-Line popełniała jeden błąd za drugim, zwłaszcza rookie cornerback Marco Wilson miał sporo problemów z zatrzymaniem OBJ Rams przez cały mecz.

W trzeciej kwarcie obrona doznała również ogromnej porażki, kiedy to safety Budda Baker po zderzeniu z running backiem Rams Camem Akersem został pozostawiony bez ruchu na ziemi. Weteran został natychmiast opatrzony, zniesiony z boiska po długiej przerwie spowodowanej kontuzją i przewieziony do szpitala.

Czy główny trener musi odejść?

Dla Cardinals sezon skończył się po odpadnięciu z playoffów. Pozostało głównie wspomnienie meczu, o którym nawet Kyler Murray będzie pewnie długo myślał: „Przegrana to jedno, ale kiedy nie potrafisz nawet zdołać być konkurencyjnym, to już inna sprawa.”

Porażka może też drogo kosztować głównego trenera Kingsbury’ego. 42-latek musi obawiać się o swoją posadę – wynika ze zbieżnych doniesień amerykańskich mediów. Występy jego drużyny w ostatnich meczach były zbyt słabe.