NFL, Плейофи: Аризона Кардиналс срещу Лос Анджелис Рамс без шанс – Кайлър Мъри преживява катастрофа

Аризона Кардиналс преживява горчиво унижение в плейофите. Срещу Лос Анджелис Рамс отборът около куотърбека Кайлър Мъри не е конкурентоспособен и е напълно разбит.

Лос Анджелис/Мюнхен – Всичко изглеждаше толкова добре.

В началото на сезона „Аризона кардиналс“ беше един от най-горещите отбори в НФЛ. Осем победи в девет мача, куотърбекът Кайлър Мъри е смятан за един от основните кандидати за наградата MVP.

Няколко седмици по-късно картината е съвсем различна. След горчивото поражение с 11:34 срещу Лос Анджелис Рамс и последвалото отпадане от плейофите суперзвездата Джей Джей Уат обобщи сезона с три думи: „огромен провал – срамно“. Откровеният провал на неговия отбор, който също беше смущаващ, не може да се опише по друг начин, продължи защитникът.

Rams напълно надиграват Cardinals

Кардите загубиха четири от последните си пет мача през редовния сезон, а тази негативна серия бе увенчана с унижението им в кръга „Уайлд кард“. Още на полувремето „картите“ изоставаха с 0:21, а малко след почивката Купър Куп дори увеличи преднината на „овните“ до 28:0.

Плеймейкърът Мъри изигра немалка роля за разочароващото представяне на гостите. В първия му мач от плейофите нямаше и следа от амбициите на бившия му MVP. Той изпълни 19 от 34 паса за скромните 137 ярда. След почивката той използваше добрите си умения само в играта на терена, а О-линията постоянно му създаваше проблеми със слабото си представяне.

Murray хвърля ужасно прекъсване

24-годишният играч не успя да отбележи тъчдаун, но беше принуден да направи две прекъсвания. Една от тях беше особено горчива – и скъпа. В средата на второто тримесечие защитата на „Овните“ оказва толкова силен натиск върху играча в собствената му крайна зона, че той сляпо хвърля топката напред, за да избегне предпазване.

Топката не беше нито особено дълга, нито особено бърза и се завъртя в ръцете на корнербека на „Овните“ Дейвид Лонг. С бягане от само три ярда Лонг бързо направи най-краткия pick-six в историята на плейофите.

„Имам чувството, че бяхме доминиращи там“, злорадстваше след това защитникът на Rams Аарон Доналд: „И имам чувството, че противниковият куотърбек изобщо не се чувстваше комфортно.“

Оценка, в която може би е прав. „Преживях много, мечтаейки за този момент. Когато играеш по начина, по който играх в първия си плейофен мач, е разочароващо“, изрази чувствата си Мъри.

Категорична статистика за Аризона

Кардиналите не успяха да постигнат нищо на стадиона SoFi, който след няколко седмици ще бъде домакин на Супербоул. Не помогна на отбора и фактът, че Джей Джей Уат се завърна от контузията си в рамото два месеца по-рано от очакваното. На отбора не помогна и фактът, че беговете Джеймс Конър и Чейс Едмъндс бяха заедно на терена за първи път от 15-ата седмица насам.

Нито едно от първите четири движения не генерира нито един първи даун, а до края на първата четвърт таблото показваше -3 ярда – второто най-лошо постижение на отбор в плейофите през последните 35 години.

Осем последователни атаки завършиха с нулев първи даун, фъмбъл или интерсепшън. От Оукланд Рейдърс през 1980 г. насам не се е случвало франчайзът да изтърпи това.

В един момент приемникът на Rams Одел Бекъм младши имаше повече ярдове от куотърбека на Cardinals Кайлър Мъри.

Кингсбъри и Мъри са сервирани – Бейкър е ранен

Това, че играта се превръщаше в катастрофа, беше нещо, което дори победеният старши треньор Клиф Кингсбъри трябваше да признае. „През първите две четвърти не направихме нищо правилно“, обобщи той. „Овните се справиха добре с играта и атмосферата. Особено в началото на мача не бяхме синхронизирани в нападение в някои неща, които можеха да бъдат от значение за играта. Така и не влязохме в ритъм, а те направиха няколко големи мача.“

Защитата на Аризона също нямаше добър ден. Линията D направи една грешка след друга, особено новобранецът ъглов защитник Марко Уилсън имаше много проблеми със спирането на суперзвездата на Rams OBJ през целия мач.

Защитата претърпя и огромно поражение през третото тримесечие, когато защитникът Бъда Бейкър остана неподвижен на земята след сблъсък с бегача на „овните“ Кам Акерс. Ветеранът получи незабавна помощ, беше изведен от терена след дълго прекъсване на контузия и откаран в болница.

Трябва ли главният треньор да си тръгне?

За „Кардиналите“ сезонът приключи след излизането от плейофите. Остава най-вече споменът за един мач, за който дори Кайлър Мъри вероятно ще мисли дълго време: „Да загубиш е едно, но когато не можеш да се справиш дори с конкуренцията, е друго.“

Поражението може да струва скъпо и на старши треньора Кингсбъри. 42-годишният служител трябва да се страхува за работата си, съобщават американските медии. Представянето на отбора му в последните мачове е твърде слабо.