Russell Wilson i obrona niosą Denver Broncos do zwycięstwa w meczu z Jaguars w Londynie.

Denver Broncos wygrywają w Londynie mecz z Jacksonville Jaguars. Quarterback Russell Wilson źle zaczyna, ale potem prowadzi swój zespół do zwycięstwa z pomocą obrony

Londyn – Denver Broncos wygrali ostatni mecz NFL International Series w Londynie 21:17.

Powrót Russella Wilsona, który jeszcze tydzień wcześniej borykał się z kontuzją uda, rozpoczął się źle: w drugim drive Broncos podanie przeznaczone dla Courtlanda Suttona przechwycił cornerback Jaguars Tyson Campbell.

Trevor Lawrence uzyskał dobre pole position na linii 37 jardów i nie przepuścił okazji. Rozgrywający Jaguars znalazł w strefie końcowej swojego tight enda Evana Engrama. Ofensywa Broncos nie mogła się rozkręcić, a obrona utrudniała sobie życie licznymi karami.

Broncos nie potrafią wykorzystać momentum

Ale potem przyszła wielka gra Justina Simmonsa z Denver: przechwycił podanie Lawrence’a z linii 1 jarda w strefie końcowej. Broncos nie potrafili jednak przejąć impetu. Emblematyczne dla ich występu do tego momentu: na 4th and inches, popełnili karę delay-of-game, co spowodowało następny punt.

Po kolejnym field goalu Jaguars, Wilson and Co. w końcu wysłali sygnał życia. Po bezkarnym drive’ie, receiver Jerry Jeudy wniósł piłkę do end zone po krótkim podaniu.

Po przerwie od razu szeroko rozbudzili się Broncos. Wilson zapewnił decydujący big play tego meczu, podając z wyczuciem do tight enda Grega Dulcicha. Dwa zagrania później running back Melvin Gordon wbiegł z bliskiej odległości po przyłożenie – mecz został odwrócony.

Jaguars defence holds, offence cannot capitalise

Jednak obrona Jaguarów podkręciła tempo i utrzymała Broncos poza własną połową boiska. Ofensywa Jacksonville zbyt rzadko potrafiła skapitalizować dobre pole position – przynajmniej do ostatniej kwarty.

Zespół Douga Pedersona przemaszerował z linii 53 jardów do tuż za strefą końcową, zanim running back Travis Etienne Jr. przełamał czar i dał Jags pierwsze przyłożenie od pierwszej kwarty.
Na zegarze było jednak jeszcze sporo czasu – i Wilson przejął teraz grę. Najpierw 33-latek rzucił 47-jardowe podanie do receivera K.J. Hamlera, a następnie sam pobiegł na pierwsze dno. Running back Latavius Murray zakończył dysk, by zrobić to 21:17.

Williams przechwytuje Lawrence’a, by zakończyć grę

Obrona zakończyła swój dobry występ przechwytem decydującym o losach meczu. Już w pierwszym drive po tocuhdown, K’Waun Williams przechwycił podanie Lawrence’a i rozwiał nadzieje fanów Jaguars.
Wilson ukończył 18 ze swoich 30 podań na 252 jardy i przyłożenie w swoim powrocie. Przy okazji rzucił przechwyt.

Lawrence miał duże problemy po drugiej stronie: miał tylko 131 passing yards, jedno przyłożenie i dwa interceptions. Etienne Jr. zdobył dla Jaguarów 156 jardów i przyłożenie.