Ръсел Уилсън и защитата извеждат Денвър Бронкос до победа срещу Ягуарите в Лондон.

Денвър Бронкос печели мача в Лондон срещу Джаксънвил Ягуарс. Куотърбекът Ръсел Уилсън започва лошо, но след това повежда отбора си към победа с помощта на защитата

Лондон – Денвър Бронкос спечели последния мач от Международните серии на НФЛ в Лондон с 21:17.

Завръщането на Ръсел Уилсън, който все още страдаше от контузия на бедрото от предишната седмица, започна лошо: при второто задвижване на „Бронкос“ пасът, предназначен за Кортланд Сътън, беше прихванат от корнербека на „Ягуарс“ Тайсън Кембъл.

Тревър Лорънс получи добра позиция на 37-ярдовата линия и не изпусна възможността. Куотърбекът на „Ягуарс“ намери своя краен защитник Еван Енграм в крайната зона. Нападението на Бронкос не можеше да се раздвижи, а защитата си усложни живота с множество наказания.

Broncos не могат да използват инерцията

Но след това дойде голямата игра на Джъстин Симънс от Денвър: той прихвана паса на Лорънс от линията на 1 ярда в крайната зона. Но Бронкос не успяха да се възползват от инерцията. Емблематично за представянето им до този момент е, че при 4-ти и инчове те извършиха наказание за забавяне на играта, което доведе до следващия удар.

След поредния гол на Jaguars Уилсън и компания най-накрая изпратиха сигнал за живот. След като нямаше наказани играчи, приемникът Джери Джуди вкара топката в крайната зона след къс пас.

След почивката Бронкос веднага се събудиха. Уилсън направи решаващата голяма игра в хода на кампанията с чувствителен пас към плътния край на Грег Дулчич. Две разигравания по-късно бегачът Мелвин Гордън вкара тъчдаун от близко разстояние – играта се обърна.

Защитата на Ягуарите издържа, нападението не може да се възползва

Отбраната на Ягуарите обаче се развихри и не позволи на Бронкос да навлезе в собствената си половина на терена. Нападението на „Джаксънвил“ твърде рядко успяваше да се възползва от добрата позиция на терена – поне до последната четвърт.

Отборът на Дъг Педерсън премина от 53-ярдовата линия до съвсем близо до крайната зона, преди бегачът Травис Етиен младши да прекъсне заклинанието и да даде на Jags първия им тъчдаун от първата четвърт.
Все още обаче имаше много време – и сега Уилсън пое контрола върху играта. Първо 33-годишният играч хвърли 47-ярдов пас към ресивъра Кей Джей Хамлър, а след това сам проби за първия даун. Бягащият бек Латавиус Мъри завърши атаката и направи резултата 21:17.

Williams прехваща Lawrence, за да сложи край на играта

Защитата завърши силното си представяне с решаващото прекъсване на играта. Още в първата атака след началото на мача К’Уон Уилямс прихвана пас на Лорънс и попари надеждите на феновете на „Ягуарс“.
Уилсън завърши 18 от своите 30 паса за 252 ярда и тъчдаун при завръщането си. В процеса на работа той хвърли интерсепшън.

Лоурънс имаше големи проблеми от другата страна: той имаше само 131 ярда пас, един тъчдаун и две интерсепции. Етиен-младши се представи отлично за Ягуарите със 156 ярда за бързане и тъчдаун.