Rozgrywki NFL: Buffalo Bills przegrywają w rewanżu z Kansas City Chiefs

Kansas City Chiefs są w meczu o mistrzostwo AFC. Patrick Mahomes i spółka pokonali Buffalo Bills po raz trzeci z rzędu w playoffach

Buffalo Bills przegapili rewanż z Kansas City Chiefs za porażki w playoffach w 2020 i 2021 roku.

Panujący mistrzowie zwyciężyli 27:24 (13:17) na Highmark Stadium w Buffalo.

Dwa poprzednie pojedynki posezonowe miały miejsce w Kansas City.

Bills rozpoczęli spotkanie obiecująco. Josh Allen i jego running backowie wielokrotnie zdobywali kolejne próby pierwszego przyłożenia. Ostatecznie Buffalo miało 182 jardy biegowe

Rekord NFL dla Mahomesa i Kelce’a

Po wyrównanej pierwszej kwarcie (3:3), rozgrywający Buffalo po raz pierwszy dotarł do strefy końcowej na piechotę: jego 8-jardowy bieg na początku drugiej tercji dał Bills prowadzenie 10:3.

Patrick Mahomes (17/23 na 215 jardów, passer rating 131,6) następnie odcisnął swoje piętno na grze. Po field goal drive, dwukrotny zwycięzca Super Bowl znalazł Travisa Kelce w strefie końcowej – pierwsze przyłożenie tight enda od Week 11. Chiefs po raz pierwszy objęli prowadzenie 10:13.

Odpowiedź Bills: bieg. Zwłaszcza Allen kilkukrotnie przedarł się przez obrońców Kansas City, nie zważając na straty. Tak było również w przypadku jego drugiego przyłożenia w meczu na 26 sekund przed przerwą – 17:13, wynik na półmetku.

Na początku trzeciej kwarty Kelce dołożył swoje drugie przyłożenie na oczach swojego brata Kelce’a i Taylor Swift. Było to 16. przyłożenie w playoffach od Mahomesa do Kelce’a – żaden duet rozgrywający-receiver nie ma ich więcej w postseason.

Bills pudłują kluczowy field goal

Bills natychmiast odpowiedzieli ponownie: Allen rzucił spektakularne 13-jardowe podanie z boku do Khalila Shakira – przyłożenie, 24:20.

Ale KC również szybko znalazło strefę końcową w osobie biegacza Isiaha Pacheco – 24:27 i piąta zmiana prowadzenia w meczu.

Buffalo próbowało fałszywego puntu przez Damara Hamlina w kolejnym drive’ie, ale nie udało się. Chiefs nie zdołali jednak wykorzystać dobrej pozycji na boisku: Mecole Hardman stracił piłkę poza strefą końcową, touchback zamiast przyłożenia.

Wcześniej rozpalona do czerwoności ofensywa nieco ostygła w ostatniej kwarcie, z pięcioma kolejnymi drive’ami zakończonymi bez zdobycia punktu. Ostatni z nich był szczególnie bolesny dla Buffalo: kicker Tyler Bass spudłował field goal z 44 jardów, tracąc wyrównanie i możliwość dogrywki.

Chiefs i Ravens chcą iść do Super Bowl

W najbliższą niedzielę Chiefs podejmą Baltimore Ravens w meczu o mistrzostwo AFC.

Dzięki wygranej Kansas City może cieszyć się z czwartego występu w Super Bowl w ciągu pięciu lat