Плейофите на NFL: Buffalo Bills пропускат реванш срещу Kansas City Chiefs

Канзас Сити Чийфс са в мача за шампионата на АФК. Патрик Махоумс и компания побеждават Бъфало Билс за трети пореден път в плейофите

Бъфало Билс пропуснаха да се реваншират срещу Канзас Сити Чийфс за пораженията си в плейофите през 2020 и 2021 г.

Действащите шампиони надделяха с 27:24 (13:17) на стадион „Хаймарк“ в Бъфало.

Предишните два двубоя след края на сезона се бяха състояли в Канзас Сити.

Билс започнаха обещаващо. Джош Алън и неговите бекове многократно получиха нови опити за първи даун. В края на краищата Бъфало имаха 182 ярда за бягане

Рекорд в НФЛ за Махоумс и Келсе

След балансираната първа четвърт (3:3) куотърбекът на Бъфало за първи път достигна и до крайната зона пеша: Неговият пробег от 8 ярда в началото на втората част даде на Билс преднина от 10:3.

След това Патрик Махоумс (17/23 за 215 ярда, рейтинг на паса от 131,6) остави своя отпечатък върху играта. След гол на терена двукратният носител на Супербоул намери Травис Келсе в крайната зона – първият получаващ тъчдаун на тесния енд от Седмица 11 насам. Chiefs поведоха за първи път, 10:13.

Отговорът на Билс: бягане. По-специално Алън на няколко пъти си проправи път с танк през защитниците на Канзас Сити, без да се съобразява със загубите. Такъв беше случаят и с втория му рутинг тъчдаун в мача 26 секунди преди почивката – 17:13, резултатът на полувремето.

В началото на третата четвърт Келсе добави втория си тъчдаун пред очите на брат си Келсе и Тейлър Суифт. Това беше общо 16-ият в плейофите от Махоумс към Келсе – никое дуо куотърбек-ресийвър няма повече в следсезонните периоди.

Билс пропускат решаващ фийлд гол

Билсовете веднага контраатакуват отново: Алън хвърля ефектен 13-ярдов страничен пас към Халил Шакир – тъчдаун, 24:20.

Но и KC бързо намериха отново крайната зона в лицето на бегача Исия Пачеко – 24:27 и пета смяна на водачеството в мача.

Бъфало се опитаха да направят фалшив пунт чрез Дамар Хамлин в последвалата атака, но той се провали. Шефовете обаче не успяха да се възползват от доброто положение на терена: Мекол Хардман изхвърли топката от крайната зона и вместо тъчдаун получи тъчбек.

През последната четвърт досегашната гореща атака се охлади донякъде, като пет последователни атаки завършиха без отбелязване на гол. Последният беше особено болезнен за Бъфало: кикърът Тайлър Бас пропусна фийлдгол от 44 ярда, изпускайки изравнителния гол и възможността за продължения.

Чийфс и Рейвънс искат да отидат на Супербоул

Началниците ще бъдат домакини на Балтимор Рейвънс в мача за първенство на АФК следващата неделя.

При победа Канзас Сити може да очаква четвъртото си участие на Супербоул за последните пет години