Roundup NFL w Wigilię: Baltimore Ravens rezerwują bilet na playoff, Giants muszą być cierpliwi

Ravens korzystają z porażki z New England Patriots i mogą planować postseason. Vikings wygrywają w ostatniej sekundzie dzięki field goalowi z 61 jardów. Podsumowanie wczesnych gier z tygodnia 16.

W Wigilię Baltimore Ravens sprawili sobie prezent i zapewnili sobie bilet do playoffów.

Dzięki wygranej 17-9 u siebie z Atlantą Falcons, Ravens poprawili swój rekord do 10-5 i mogą planować postseason. Przy okazji Baltimore skorzystało z przegranej New England Patriots.

„Mieć zapewnione playoffy z dwoma dniami meczowymi do końca jest absolutnie niezwykłe” – powiedział główny trener John Harbaugh: „Zespół trzymał się razem, mieli nawzajem swoje plecy”.

Atlanta Falcons legitymują się obecnie rekordem 5-10.

Zaokrągliliśmy wyniki wczesnych meczów NFL z tygodnia 16.

New York Giants at Minnesota Vikings 24-27

Minnesota Vikings wygrali swój mecz z New York Giants dzięki last second field goal autorstwa kickera Grega Josepha. Rekord Vikings w meczach z różnicą punktów wynosi 11-0 w 2022 roku.

Zwycięstwo oznaczałoby dla Giants miejsce w playoffach, teraz franczyza z Wielkiego Jabłka musi dalej być cierpliwa.

Buffalo Bills at Chicago Bears 35:13

The Buffalo Bills clinched their third straight AFC East title with a commanding win at Chicago.

Niedźwiedzie stoją z rekordem 3-12 i są poza szansami na playoff.

Cincinnati Bengals na New England Patriots 22-18

Backlash dla playoffowych nadziei New England Patriots, którzy po przegranej z Bengals stoją z rekordem 7-8. Ofensywa Patriots rozkręciła się późno i pierwsze punkty zdobyli dopiero w czwartej kwarcie.

Rozgrywający Bengals Joe Burrow rzucił na 375 jardów, trzy przyłożenia i dwa przechwyty.

Seattle Seahawks at Kansas City Chiefs 10:24

Kansas City Chiefs pokonali w Wigilię Seattle Seahawks i obecnie legitymują się rekordem 12-3.Quarterback Patrick Mahomes zgromadził 224 passing yards i dwa touchdowns. Mahomes sam zdobył kolejne przyłożenie.

Seahawks są teraz 7-8 po starcie 6-3. Dla Seattle była to więc piąta porażka w ostatnich sześciu meczach.

Detroit Lions at Carolina Panthers 23:37

Carolina Panthers położyła fundament pod zwycięstwo dzięki swojej mocnej grze biegowej w pierwszej połowie. 240 jardów rushingu zdobyli przed przerwą Pantery, które obecnie zajmują miejsce 6-9.

Detroit Lions mają teraz rekord 7-8, a niemiecko-amerykański receiver Amon-Ra St. Brown złapał siedem piłek na 76 jardów.

New Orleans Saints at Cleveland Browns 17-10

New Orleans Saints poprawili swój rekord do 6-9, Cleveland Browns roztrwonili ostatnie nadzieje na playoffy przegrywając przy rekordzie 6-9.

Rozgrywający Browns Deshaun Watson nie zdołał zdobyć przyłożenia, mając 135 jardów podania i przechwyt.

Houston Texans at Tennessee Titans 19:14

Gra rozpoczęła się z godzinnym opóźnieniem, gdyż w Nashville z powodu niskich temperatur doszło do przerw w dostawie prądu. Jak na złość, Tytani doświadczyli również swojego kolejnego blackoutu, upuszczając piąty mecz z rzędu.

Tennessee straciło z przegraną pierwsze miejsce w AFC South na rzecz Jacksonville (obaj 7-8).

Teksańczykom (2-12-1) udało się odnieść dopiero drugie zwycięstwo w sezonie.