НФЛ в навечерието на Коледа: Балтимор Рейвънс резервира билет за плейофите, Джайънтс трябва да бъдат търпеливи

Равните се възползват от поражението от Ню Инглънд Пейтриътс и могат да планират сезона след края му. Викингите печелят в последната секунда благодарение на гол от 61 ярда. Обобщение на ранните мачове от 16-та седмица.

На Бъдни вечер Балтимор Рейвънс си направиха подарък и си осигуриха билет за плейофите.

С победата си у дома срещу Атланта Фалконс със 17:9 „Рейвънс“ подобриха резултата си до 10:5 и могат да планират продължаването на сезона. В този процес Балтимор се възползва от загубата на Ню Ингланд Пейтриътс.

„Да си осигурим участие в плейофите два дни преди края на мача е абсолютно забележително“, заяви старши треньорът Джон Харбо: „Отборът се сплоти, подкрепиха се един друг.“

Атланта Фалконс вече е с баланс 5-10.

Подготвихме резултатите от ранните мачове в НФЛ от седмица 16.

Ню Йорк Джайънтс в Минесота Викинги 24-27

Викингите от Минесота спечелиха мача си срещу Ню Йорк Джайънтс с гол в последната секунда на ритащия Грег Джоузеф. Рекордът на „викингите“ в мачове с разлика в резултата е 11-0 през 2022 г.

Победата щеше да означава място в плейофите за Джайънтс, сега франчайзът от Голямата ябълка трябва да продължи да бъде търпелив.

Buffalo Bills в Chicago Bears 35:13

Бъфало Билс спечелиха третата си поредна титла в АФК Изток с убедителна победа в Чикаго.

Мечките са с баланс 3-12 и нямат шансове за плейофите.

Cincinnati Bengals в Ню Инглънд Пейтриътс 22-18

Backlash за плейофните надежди на Ню Инглънд Пейтриътс, които са с рекорд от 7-8 след загубата от Бенгалс. Нападението на Патриотите закъсня и те вкараха първите си точки едва в четвъртата четвърт.

Куотърбекът на Бенгълс Джо Бъроу хвърли 375 ярда, три тъчдауна и два интерсепшъна.

Seattle Seahawks в Kansas City Chiefs 10:24

В навечерието на Коледа Канзас Сити Чийфс победи Сиатъл Сийхоукс и сега има рекорд от 12-3.Куотърбекът Патрик Махоумс събра 224 ярда и два тъчдауна. Махоумс отбеляза още един тъчдаун.

Морските ястреби са с баланс 7-8 след старт от 6-3. За Сиатъл това беше пета загуба в последните шест мача.

Detroit Lions в Carolina Panthers 23:37

Каролина Пантърс положиха основите на победата със силната си игра през първото полувреме. 240 ярда, натрупани от „Пантерите“, които сега са с баланс 6-9, преди почивката.

Лъвовете от Детройт имат рекорд от 7-8 точки, а германско-американският ресивър Амон-Ра Сейнт Браун улови седем топки за 76 ярда.

Ню Орлиънс Сейнтс в Кливланд Браунс 17-10

Нюорлеанските светци подобриха рекорда си до 6-9, а Кливланд Браунс пропиляха последните си надежди за плейофи със загубата на рекорд от 6-9.

Куотърбекът на Браунс Дешан Уотсън не успя да отбележи тъчдаун със 135 ярда пас и интерсепшън.

Houston Texans в Tennessee Titans 19:14

Играта започна с едночасово закъснение, тъй като електрическата мрежа на Нешвил прекъсна заради ниските температури. Подходящо, Титаните преживяха и следващото си затъмнение, отпадайки в петата си поредна игра.

Със загубата Тенеси отстъпи първото място в АФК Юг на Джаксънвил (7-8).

Тексасците (2-12-1) постигнаха едва втората си победа през сезона.