Playoffy NFL: Pokaz siły! Buffalo Bills rozmontowują New England Patriots

Dzięki znakomitemu Joshowi Allenowi, Buffalo Bills pokonują New England Patriots. Buffalo Bills odsyłają swojego rywala do domu wynikiem 47:17.

Munich/Buffalo – Dzięki znakomitemu Joshowi Allenowi (pięć przyłożeń, 308 jardów), Buffalo Bills odnieśli zasłużone zwycięstwo w drugim meczu o dziką kartę w playoffach;

Mimo mrozu, Buffalo Bills rozpoczęli mecz jak ogień. Po niemal idealnym pierwszym drive’ie, w którym sam Josh Allen przebiegł 41 jardów i w końcu znalazł swojego tight enda Dawsona Knoxa w tylnym rogu end zone, Bills szybko objęli prowadzenie 7-0.

Pierwsze zagrania po stronie New England Patriots były znacznie gorsze. Brandon Bolden upuścił piłkę, która oznaczałaby duży zysk w przestrzeni. Dodatkowo, Micah Hyde przechwycił głęboką próbę podania Maca Jonesa i odzyskał posiadanie piłki dla Bills.

Like a rush: Buffalo overruns the Patriots

Kolejna akcja pod wieloma względami przypominała pierwszą akcję gospodarzy. Allen znalazł swoich odbiorców tak jak chciał. Tuż przed końcem pierwszej kwarty, Knox ponownie złapał podanie od swojego rozgrywającego w strefie końcowej Patriots i powiększył prowadzenie Bills.

Po szybkim „three-and-out” Patriotów, Bills odzyskali piłkę. I znów Allen zrobił to, co wychodzi mu w tym meczu najlepiej. Poprowadził swój zespół w dół pola, a biegnący z tyłu Devin Singletary zdobył przyłożenie. Jedynym minusem dla Bills było to, że drużyna specjalna Patriots była w stanie zablokować kolejny PAT.

Po kolejnym przyłożeniu Singletary’ego i bramce Nicka Folka, gra toczyła się do połowy przy wyniku 27:3.

Trzecia kwarta rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Bills przechwycili kolejne podanie Maca Jonesa i zdobyli kolejne przyłożenie za sprawą Emmanuela Sandersa. Wtedy Patriots, w osobie Kendricka Bourne’a, po raz pierwszy znaleźli w strefie końcowej Bills. Ale Bills natychmiast odpowiedzieli i przywrócili dawny dystans. Josh Allen do Gabriela Davisa: 40:10.

Aby mecz był perfekcyjny, Josh Allen rzucił nawet przyłożenie do swojego O-linemana Tommy’ego Doyle’a. Drugie przyłożenie Kendricka Bourne’a nie było niczym więcej niż kosmetyką dla Patriotów.

Dzięki zwycięstwu 47:17, Bills awansowali do Divisional Round. Dla New England Patriots i niemieckiego zawodowca Jakoba Johnsona sezon dobiegł końca.