NFL: Dogrywka – thriller! Las Vegas Raiders pokonują Los Angeles Chargers i awansują do playoffów

Las Vegas Raiders zakwalifikowali się do playoffów w absolutnym thrillerze przeciwko Los Angeles Chargers – nie tylko wybijając drużynę z Kalifornii z finałów NFL, ale także pomagając zwycięstwem Pittsburgh Steelers, którzy teraz również zakwalifikowali się do playoffów. Szalony NFL.

Monachium/Las Vegas – Co za niewiarygodny thriller! Raiders z Las Vegas na zakończenie sezonu regularnego w Week 18 pokonali Los Angeles Chargers w bezpośrednim pojedynku o ostatnie miejsce w playoff w AFC 35:32 po dogrywce i tym samym awansowali do finału NFL.

Ale to nie wszystko: wygrywając w ostatniej sekundzie u siebie z Chargers, Raiders pomogli również Pittsburgh Steelers, którzy również zakwalifikowali się do playoffów po zaskakującym zwycięstwie 16-13 nad Baltimore Ravens i jednoczesnej porażce Chargers – remis Raiders i Chargers wyeliminowałby Steelers i sprawił, że w finale NFL znalazłyby się Las Vegas i Los Angeles. Scenariusz, od którego dzieliły nas zaledwie dwie sekundy. Szalony NFL.

Field goal wysyła Raidersów do radości

W końcu, to kicker Raiders Daniel Carlson kopnął jajko przez celownik z 47 jardów na dwie sekundy przed końcem dogrywki na Allegiant Stadium w Las Vegas, aby zdobyć bramkę na wagę zwycięstwa i cieszyć się z wygranej Piratów 35-32.

W poprzednich czterech kwartach obie drużyny nie dawały sobie nic do zrozumienia, walczyły o każdy centymetr na murawie i tym samym chyba od początku chciały pokazać, że żadna z drużyn nie idzie na remis, którego obawiali się zwłaszcza fani Steelers, a który byłby korzystny zarówno dla Raiders, jak i Chargers.

Chargers comeback with no return

Los Angeles prowadziło w pewnym momencie nawet 14-29, ale powróciło pod wodzą rozgrywającego Chargers Justina Herberta, który skończył 34 z 64 prób na 383 jardy, trzy przyłożenia i jedno przechwycenie, by zmusić Raiders do dogrywki przy wyniku 29-29.

W dogrywce obie drużyny trafiły field goale i kiedy wszystko wskazywało na remis, kicker Raiders, Carlsen, wszedł w światło reflektorów na sekundy przed końcem i uszczęśliwił zarówno swoją drużynę, jak i Steelers. Z kolei Chargers są w dolinie łez.

Raiders zmierzą się teraz z Cincinnati Bengals w meczu o dziką kartę, a Steelers zmierzą się z Kansas City Chiefs