New York Jets przegrywają preseason opener bez Aarona Rodgersa – blackout podcina im skrzydła

Liga NFL powróciła z offseason z tradycyjnym Hall of Fame Game. W pojedynku pomiędzy New York Jets i Cleveland Browns zgodnie z oczekiwaniami nie zagrała większość starterów. Ostatecznie zwyciężył rozgrywający debiutant, a na stadionie na chwilę zgasły światła.

Zgodnie z oczekiwaniami, New York Jets przegrali swój pierwszy mecz przedsezonowy NFL bez Aarona Rodgersa. W tradycyjnym Hall of Fame Game w Canton/Ohio, Jets przegrali z Cleveland Browns 16:21.

Obie drużyny były w dużej mierze pozbawione swoich gwiazd, dwaj startowi rozgrywający Rodgers i Deshaun Watson nie byli wykorzystywani, a szerocy odbiorcy i biegacze byli w najlepszym razie drugim sznurkiem. Garrett Wilson i Breece Hall dla Jets oraz Amari Cooper i Nick Chubb dla Browns również nie zostali wykorzystani.

Jednak przedsezonowe otwarcie nie obyło się bez incydentów. Pod koniec trzeciej kwarty mecz musiał zostać przerwany na prawie 15 minut z powodu problemu z oświetleniem na Tom Benson Hall of Fame Stadium. Część oświetlenia została wyłączona.

W pierwszej połowie Jets przez większość czasu kontrolowali grę. Ale rozgrywający Zach Wilson był również używany tylko przez krótki czas, po trzech jazdach i tylko pięciu próbach podania (trzy ukończenia na 65 jardów) były numer dwa musiał zakończyć dzień. Tom Boyle poprowadził atak, ale był tylko częściowo przekonujący z sześcioma ukończonymi podaniami (jedenaście prób).

Po dwóch field goalach i przyłożeniu Israela Abanikandy, Jets prowadzili 13:0, zanim rozgrywający Browns Kellen Mond zakończył długi drive przyłożeniem Johna Kelly’ego. Po kolejnym golu terenowym Jets, „Gang Green” wyszedł na przerwę z prowadzeniem 16-7.

Rookie QB Thompson-Robinson wychodzi na prowadzenie

W drugiej połowie Browns wprowadzili do gry debiutanta Doriana Thompsona-Robinsona, który dobrym występem odwrócił losy spotkania na korzyść swojej drużyny. Wybrany w piątej rundzie zeszłorocznego draftu rozgrywający zaliczył osiem z jedenastu prób podań, zdobył 82 jardy i przyłożenie. Jego passer rating wyniósł 124,1, co stawia Thompsona-Robinsona w rywalizacji o miejsce numer dwa za Watsonem.

Trener Robert Saleh dokonał kolejnej zmiany na pozycji rozgrywającego Jets w drugiej połowie i dał szansę Chrisowi Strevelerowi, ale 28-latek nie był w stanie jej wykorzystać. Tylko jedna z siedmiu prób podania znalazła swój cel, a Streveler rzucił również przechwyt.