Kansas City Chiefs wygrywają szalone ofensywne widowisko z Buffalo Bills

W pamiętnym meczu z kilkoma zmianami prowadzenia, Chiefs pokonali Bills w dogrywce. Kwatermistrzowie Patrick Mahomes i Josh Allen grają znakomicie, receiver Bills Gabriel Davis tworzy historię NFL.

Kansas City – W pamiętnym ofensywnym widowisku Kansas City Chiefs pokonali Buffalo Bills 42-36 w dogrywce w Divisional Round NFL.

Obaj rozgrywający Patrick Mahomes i Josh Allen dostarczyli dzikiej i wysokiej klasy wymiany. Przyjmujący Bills Gabriel Davis (201 jardów) zdobył cztery przyłożenia, najwięcej w historii NFL w playoffach.

W dogrywce Chiefs dostali piłkę i wykorzystali swój pierwszy drive do rozstrzygnięcia meczu, gdy tight end Travis Kelce odebrał podanie Mahomesa. Rozgrywający Chiefs rzucił na 378 jardów i trzy przyłożenia, a sam zdobył jeszcze jedno przyłożenie. Jego odpowiednik Josh Allen rzucił na 329 jardów i cztery przyłożenia.

Chiefs zmierzą się teraz z Cincinnati Bengals w meczu o mistrzostwo AFC w najbliższą niedzielę

Singletary biegnie po pierwsze przyłożenie

Gra od razu zaczęła się od mocnego tempa. Bills objęli prowadzenie, kiedy to biegnący z tyłu Devin Singletary wbiegł do strefy końcowej po niespełna siedmiu minutach gry. Ale Mahomes po raz pierwszy odcisnął swoje piętno na grze. 26-latek przebiegł sam sześć jardów i popędził w kierunku strefy końcowej, odkładając piłkę tuż przy pylonie za sześć punktów.

Kolejne przyłożenie Chiefs w drugiej kwarcie było nie mniej spektakularne. Przyciśnięty, Mahomes rzucił podanie z bliskiej odległości do strefy końcowej, odbiornik Byron Pringle również dokonał pewnego chwytu w scrum.

Butker nie trafia w bramkę

W rewanżu Bills QB Allen pokazał klasę i poprowadził swój zespół szybko w dół boiska. Prowadzący znalazł Davisa, który zdobył 18 jardów i przyłożenie.

Był jeszcze czas na atak Chiefs, ale 50-jardowa próba kopnięcia piłki przez Harrisona Butkera na trzy sekundy przed przerwą przeszła tuż obok słupka. W połowie meczu wynik brzmiał 14-14.

Butker zrobił to lepiej na początku trzeciej kwarty, zamieniając 39-jardowy field goal tuż obok prawego słupka, aby było 17-14 dla Chiefs. Kolejne punkty również powędrowały do Chiefs, Mecole Hardman świetnym biegiem uciekł kilku obrońcom i umieścił piłkę obok słupka. Ale dodatkowy punkt został trafiony przez zdenerwowanego Butkera.

Totalne szaleństwo w końcowych fazach

Gra stawała się teraz coraz bardziej widowiskowa, Bills odpowiadali bezpośrednio. Allen rzucił długie podanie do Davisa, który przebiegł 75 jardów po swoje drugie przyłożenie i zmniejszył przewagę do 21:23. Chiefs odpowiedzieli ponownie field goalem, tym razem Butker trafił z 28 jardów.

Ale wtedy Allen podkręcił tempo. Najpierw rozgrywający Bills ponownie rzucił na 27 jardów do Davisa, a następnie ze świetną wizją wykończył dwupunktową konwersję do Stefona Diggsa. Teraz Bills prowadzili 29-23, a Mahomes i Chiefs mieli 1:54 minuty, by ponownie odwrócić losy meczu.

Ale oni wcale nie potrzebowali tak dużo czasu. Tyreek Hill przebiegł sprintem 64 jardy do strefy końcowej, mając czas na zasygnalizowanie obrońcom palcem wskazującym, że jest out of bounds.

Bills odpowiadają, szaleństwo trwa

Teraz Bills potrzebowali kolejnego przyłożenia z 62 sekundami na zegarze. A szaleństwo trwało nadal! Allen ponownie rzucił do Davisa, który zdobył swoje czwarte przyłożenie. 36:33 dla Bills, teraz Chiefs mieli tylko 13 sekund na wyrównanie lub wygranie meczu przyłożeniem.

I rzeczywiście Mahomes doprowadził Chiefs do pola-goal zasięg, ze wszystkich rzeczy, sfazowany unsafe Butker zdobył 36:36 do dogrywki! W dogrywce Chiefs szybko wykorzystali przyłożenie Kelce’a i wygrali jeden z najbardziej spektakularnych meczów w historii playoffów NFL.