Канзас Сити Чийфс печелят луд спектакъл с нападение срещу Бъфало Билс

В запомнящ се мач с няколко смени на водачеството, Чийфс побеждават Билс в продълженията. Куотърбековете Патрик Махоумс и Джош Алън играят отлично, а ресивърът на Bills Гейбриъл Дейвис влиза в историята на NFL.

Канзас Сити – В запомнящ се офанзивен спектакъл шефовете на Канзас Сити победиха Бъфало Билс с 42:36 в извънредно време в дивизионния кръг на НФЛ.

Двамата куотърбеци Патрик Махоумс и Джош Алън направиха дива и висококласна размяна. Ресивърът на Билс Гейбриъл Дейвис (201 ярда) хвана четири тъчдауна, което е най-много в историята на НФЛ в плейофите.

В извънредното време шефовете получиха топката и използваха първия си диск, за да решат мача, когато Травис Келсе взе пас на Махоумс. Куотърбекът на Шефовете хвърли 378 ярда и три тъчдауна, а самият той отбеляза още един тъчдаун. Неговият колега Джош Алън хвърли 329 ярда и четири тъчдауна.

Сега Шефовете ще се изправят срещу Синсинати Бенгълс в мача за шампионата на АФК следващата неделя

Singletary бяга за първия тъчдаун

Играта започна веднага с много темпо. Билс поведоха, когато бегачът Девин Сингълтари навлезе в крайната зона след малко по-малко от седем минути игра. Но Махоумс за първи път постави своя печат върху играта. 26-годишният играч избяга сам за шест ярда и се втурна към крайната зона, като постави топката точно на пилона за шест точки.

Следният тъчдаун на шефовете през втората четвърт беше не по-малко впечатляващ. Притиснат, Махоумс хвърли пас от близко разстояние в крайната зона, а приемникът Байрън Прингъл също направи сигурен удар в схватката.

Butker пропуска опит за гол

В замяна на това QB Allen показа класата си и поведе отбора си бързо надолу по терена. Водещият на сигнала намери ресивъра Дейвис за 18 ярда и тъчдаун.

Все още имаше време за атака на шефовете, но опитът за 50-ярдов фийлдгол на Харисън Бъткър три секунди преди почивката мина вдясно от вертикалната греда. На полувремето резултатът беше 14:14.

Бъткър се справи по-добре в началото на третото тримесечие, като вкара 39-ярдов гол, който мина малко встрани от десния стълб, за да направи резултата 17:14 за шефовете. Следващите точки също отидоха в полза на шефовете, Мекол Хардман избяга от няколко защитници със страхотно движение и постави топката до пилона. Но допълнителната точка беше ударена от нервния Бъткър.

Тотална лудост в заключителните етапи

Играта вече ставаше все по-зрелищна, а Билс отговаряха директно. Алън подаде дълъг пас към Дейвис, който пробяга 75 ярда за втория си тъчдаун и намали преднината на 21:23. Шефовете отново отговориха с гол, като този път Бъткър вкара от 28 ярда.

Но след това Алън се развихри. Първо куотърбекът на Билс хвърли 27 ярда към Дейвис, а след това завърши конверсията за две точки към Стефон Дигс с чудесна визия. Сега Билс водеха с 29:23, Махоумс и шефовете имаха 1:54 минути, за да обърнат играта отново.

Но те изобщо не се нуждаеха от толкова време. Тайрик Хил спринтира 64 ярда в крайната зона, като имаше време да сигнализира на защитниците с показалеца си, че е извън пределите на терена.

Билсовете отговарят, лудостта продължава

Но сега сметките се нуждаеха от още един тъчдаун с 62 секунди на часовника. И лудостта продължи! Алън хвърли отново към Дейвис, който улови четвъртия си тъчдаун. 36:33 за Bills, сега Chiefs имаха само 13 секунди, за да изравнят или да спечелят мача с тъчдаун.

И наистина Махоумс доведе шефовете в полето-гол диапазон, на всички неща, фазиран опасен Butker вкара 36:36 за извънреден! В продълженията шефовете се справиха с тъчдауна на Келсе и спечелиха един от най-зрелищните мачове в историята на плейофите на НФЛ.