Josh Allen w ogniu, Ryan Tannehill dający radę! Buffalo Bills walczą z Tennessee Titans

W pierwszym poniedziałkowym meczu drugiego dnia rozgrywek NFL, Buffalo Bills postawili nogę. Przeciwko Tennessee Titans, najlepszej drużynie AFC ostatniego sezonu, wygrali 41:7, a losy meczu rozstrzygnęły się już w trzeciej kwarcie.

Munich/Buffalo – Buffalo Bills kontynuują marsz przez ligę.

Po przekonującym zwycięstwie 31-10 w pierwszym tygodniu przeciwko panującemu mistrzowi Super Bowl, Los Angeles Rams, zanotowali spektakularne zwycięstwo 41-7 nad Tennessee Titans w ich domowym otwarciu.

Allen w formie MVP, Tannehill dający osiem

Quarterback Josh Allen po raz kolejny był wyróżniającym się człowiekiem. Ukończył 26 ze swoich 38 podań na 317 jardów i cztery przyłożenia. W tym czasie uzyskał passer rating na poziomie 128,9.

Wide receiver Stefon Diggs okazał się być nie do odkrycia. Z dwunastoma połowami na 148 jardów i trzema przyłożeniami, w pojedynkę rozebrał backfield Titans. Drugie przyłożenie Allena złapał fullback Reggie Gilliam, a linebacker Matt Milano zwrócił przechwyt na przyłożenie.

Fakt, że gra biegowa Bills znów była skromna, łącznie zdobywając 49 jardów, nie był czynnikiem decydującym w końcówce. Allen został zastąpiony przez rezerwowego Case’a Keenuma na początku czwartej kwarty, aby dać mu odpocząć.

Tytani z kolei mieli noc pełną horrorów. Ryan Tannehill skończył tylko jedenaście ze swoich 20 piłek na 117 jardów i dwa przechwyty, w tym pick six. Derrick Henry też nie był czynnikiem, choć raz wbiegł do strefy końcowej, to w sumie zdobył tylko 25 jardów mimo 13 biegów. Tannehill został wycięty po pick six i przejął go rookie Malik Willis. Jednak poza fumble nie zrobił nic godnego uwagi.

Cieniem na tym meczu położyła się poważna kontuzja szyi cornerbacka Bills Dane’a Jacksona. Po zderzeniu z własnym kolegą z drużyny jego szyja wyciągnęła się do tyłu i musiał natychmiast udać się do szpitala.

W kolejnym dniu meczowym Bills jadą do Miami Dolphins (2-0), Tennessee Titans goszczą w Las Vegas Raiders (0-2).