Indianapolis Colts: Jim Irsay przyznaje się NFL do niesłusznych kar

Przegrana Indianapolis Colts z Cleveland Browns została przyćmiona przez dwa kontrowersyjne faule w ostatniej akcji meczu. Teraz właściciel Colts Jim Irsay trąbi, że NFL przyznało, że były to fałszywe kary.

To był najbardziej spektakularny mecz 7. kolejki NFL: Indianapolis Colts i Cleveland Browns stoczyli zaciętą walkę, którą ostatecznie rozstrzygnął field goal. Browns wygrali 39:38 na Lucas Oil Stadium.

Zwycięski field goal był jednak bardziej niż kontrowersyjny. Cornerback Darrell Baker spowodował naruszenie podania i karę za nielegalny kontakt. Ten ostatni nawet zanegował fumble sack rozgrywającego Browns P.J. Walkera.

Teraz właściciel Colts, Jim Irsay, wyjawił prawdę – i stwierdził, że NFL przyznało mu rację, że obie kary zostały niesłusznie nałożone.

64-latek napisał na X. „NFL przyznało, że kary pod koniec meczu były nieprawidłowe” – powiedział Irsay. I dalej: „Myślę, że musimy ustanowić, że możesz zakwestionować wszystkie zagrania – w tym kary – w ostatnich dwóch minutach połowy.”

Z tym jednak Owner mógł wpakować się w kłopoty. Jak pisze również na łamach „X” informator NFL Tom Pelissero, komunikacja ligi z drużynami po kontrowersyjnych flagach jest powszechną praktyką.

Drużyny mają jednak zakaz publicznego wypowiadania się na temat tej komunikacji. To pierwszy taki przypadek w historii ligi. Colts i Jimowi Irsayowi grozi grzywna za złamanie tej umowy.

Pomyślnie przeprowadzona operacja Anthony’ego Richardsona

Co więcej, Irsay przekazał również aktualne informacje na temat Anthony’ego Richardsona. Debiutant, który wszedł w sezon jako startowy rozgrywający i osiągał dobre wyniki, wymagał operacji barku

"Procedura przebiegła pomyślnie i nie znaleziono nic zaskakującego" - napisał właściciel Colts. "Anthony ma się dobrze, obecnie nie ma harmonogramu jego powrotu".

Na resztę sezonu rolę rozgrywającego Colts przejmie Gardner Minshew.