Indianapolis Colts: Джим Ърсей публикува признанието на NFL за грешни наказания

Загубата на Индианаполис Колтс от Кливланд Браунс беше помрачена от два спорни фаула в последния мач. Сега собственикът на Колтс Джим Ирсей тръби, че НФЛ е признала, че това са били фалшиви наказания.

Това беше най-зрелищният мач в мач №7 от НФЛ: Индианаполис Колтс и Кливланд Браунс водиха ожесточена битка, която в крайна сметка беше решена от един гол. Браунс спечелиха с 39:38 на стадион „Лукас Ойл“.

Победният гол обаче беше повече от спорен. Корнербекът Даръл Бейкър предизвика нарушение на паса и наказание за незаконен контакт. Последното дори отменяше отсъдената дузпа от куотърбека на Браунс Пи Джей Уокър.

Сега собственикът на Colts Джим Ирсей разказа за това – и заяви, че НФЛ му е признала, че двете наказания са били отсъдени неправилно.

64-годишният собственик написа на X. „НФЛ призна, че наказанията, отсъдени в края на мача, са били неправилни“, заяви Ирсей. По-нататък той призовава: „Мисля, че трябва да въведем института, че можеш да оспорваш всички игри – включително наказанията – през последните две минути на полувремето.“

С това обаче собственикът може да си е навлякъл неприятности. Както пише и вътрешният наблюдател на НФЛ Том Пелисеро в „Х“, комуникацията на лигата с отборите след спорни флагове е обичайна практика.

Всъщност обаче на отборите е забранено да говорят публично за тези комуникации. Това е първият подобен случай, който се случва. Колтс и Джим Ирсей са изправени пред глоба за нарушаването на това споразумение.

Успешно извършена операция на Антъни Ричардсън

По-нататък Ирсей предостави и актуална информация за Антъни Ричардсън. Новобранецът, който влезе в сезона като стартов куотърбек и се справяше добре, се нуждаеше от операция на рамото

"Процедурата премина успешно и не беше открито нищо изненадващо", пише собственикът на Colts. "Антъни се справя добре, като в момента няма график за завръщането му."

До края на сезона Гарднър Миншу ще поеме ролята на плеймейкър на Колтс.