Denver Broncos: wściekłość na Holdera – Czy zwycięskie kopnięcie jest wbrew zasadom?

W NFL wszystkie kopnięcia są zakazane. Zdjęcie Holdera Broncos Jamiego Dixona jest dziś w wiadomościach. Czy zwycięskie kopnięcie przeciwko Bills było nielegalne?

Podczas zwycięstwa Denver Broncos 24-22 nad Buffalo Bills, dwa field goale zostały zdobyte w wyznaczonym czasie.

Kopacz Broncos Will Lutz został „ostatnim sekundantem” przed przerwą i pod koniec czwartej kwarty.

Pod koniec drugiej kwarty kopacz Denver umieścił piłkę między słupkami z 40 jardów. Dwa kwadranse później 36-jardowy field goal Lutza wystarczył Broncos do wygrania „Monday Night”.

Ale wkrótce po meczu w mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze tweety i nagłówki futbolowe.

Czy kopnięcia, a w szczególności ten duży, były nielegalne?

Czy właściciel Broncos użył zakazanego kleju?

Faktem jest, że z Lutzem wszystko było w porządku. Zamiast tego jego właściciel Jamie Dixon jest teraz oskarżony o oszustwo.

Zbliżenie nosiciela piłki w momencie decydującego uderzenia pokazuje brązową plamę na powierzchni dłoni Dixona. Fani doszli do wniosku, że ball carrier Broncos posmarował ręce klejem, aby lepiej złapać piłkę od long snappera

NFL zakazała używania lepkich substancji, takich jak kij lub żywica używana przez piłkarzy ręcznych, od 1981 roku. „Zasada Leicester Hayes” zabrania „używania lepkich lub śliskich substancji na ciele, sprzęcie lub mundurze gracza”.