Денвър Бронкос: Фурор заради Холдър – Противоречи ли на правилата победният удар?

В НФЛ всички удари са забранени. Снимка на държача на Бронкос Джейми Диксън сега предизвиква фурор. Незаконен ли беше победният гол в мача срещу Билс?

При победата на Денвър Бронкос с 24:22 над Бъфало Билс имаше два гола с изтичане на времето.

Кикърът на Бронкос Уил Лутц стана човекът на „последната секунда“ както преди почивката, така и в края на четвъртата четвърт.

В края на втората четвърт кикърът на Денвър вкара топката между носачите от 40 ярда. Две четвърти по-късно именно фийлд гол от 36 ярда на Лутц беше достатъчен, за да спечели „Понеделник вечер“ за Бронкос.

Но малко след мача първите туитове и близки планове на ударите попаднаха в социалните мрежи.

Дали ударите – и особено важният удар – са били нередовни?

Използвал ли е притежателят на „Бронкос“ забранени лепила?

Факт е: Всичко беше чисто с Лутц. Вместо това неговият притежател Джейми Диксън сега е обвинен в измама.

В близък план на притежателя на топката при решителния удар се вижда кафяво петно по повърхността на ръката на Диксън. Феновете стигат до заключението, че притежателят на Бронкос е имал лепило върху ръцете си, за да улови по-добре топката на дългия снапер

НФЛ забрани използването на лепкави вещества – като стик или смола, които използват хандбалистите – от 1981 г. насам. „Правилото на Лестър Хейс“ забранява „лепкави или хлъзгави вещества по тялото, екипировката или униформата на играча“.