Cincinnati Bengals nadal kąsają – Chase & Co. skubią Atlanta Falcons

Cinncinnati Bengals coraz bardziej wchodzą w swój rytm. W domowym meczu panującego mistrza AFC przeciwko Atlancie Falcons, szczególnie ofensywa wokół Joe Burrowa i Ja’Marra Chase’a wychodzi na plus.

Munich – Cincinnati Bengals zbliżają się do swojej formy z poprzedniego sezonu. W starciu dwóch będących w formie drużyn o wyrównanych rekordach, lutowy pretendent do Super Bowl pokonał Atlanta Falcons 35-17 (28-17) w dużej mierze dzięki swojemu potężnemu atakowi. Była to czwarta wygrana z ostatnich pięciu spotkań.

Gospodarze otworzyli mecz dzięki przyłożeniu (touchdown catch) na 60 jardów przez Tylera Boyda. Drugi drive Bengals również zakończył się w strefie końcowej. Tym razem Joe Mixon zainkasował wynik jardowym biegiem po tym, jak cztery snapy wcześniej Cincinnati prawie dotarło do linii bramkowej.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej kwarty Ja’Marr Chase dołożył touchdown catch na 32 jardy. Dopiero w połowie okresu Falcons weszli na tablicę wyników dzięki pierwszemu w NFL przyłożeniu Tylera Allgeiera po jednojardowym biegu.

Pogoń otwiera dziki okres końcowy pierwszej połowy

Tuż przed przerwą zrobiło się naprawdę widowiskowo. Pogoń zdobyła 41-jardowe przyłożenie, zanim Atlanta odpowiedziała bezpośrednio: Marcus Mariota znalazł Damiere Byrd na 75 jardów – drugie przyłożenie gości. Gdy czas uciekał, Younghoe Koo wykonał 43-jardowy field goal, by zmniejszyć deficyt do 17:28.

Minęło prawie dziesięć minut w trzeciej kwarcie, zanim Bengals ponownie odwrócili losy meczu – w osobie Joe Burrowa. Rozgrywający zakończył jazdę quarterback sneak z jednego jarda do strefy końcowej. Ale nic więcej się nie wydarzyło, bo Falcons nie mogli nic zrobić, a Bengals nie podjęli już żadnego ryzyka.

Burrow dostarcza znakomite wyniki – Boyd i Chase trzycyfrowe

Burrow zakończył mecz z 481 jardami przez powietrze (trzy passing touchdowns). 25-latek awansował, by stać się czwartą gwiazdą NFL po Aaronie Rodgersie, Peytonie Manningu i Kylerze Murrayu, która zaliczyła wiele meczów z ponad 400 jardami przechodnimi, co najmniej trzema przyłożeniami przechodnimi i co najmniej jednym przyłożeniem pędzącym.

Boyd (155 jardów) i Chase (130 jardów) pokonali z piłką ponad długość boiska. Mariota zaliczył łącznie 124 jardy podaniowe (jedno przyłożenie).

Dla Falcons, Week 8 kontynuowany jest w najbliższą niedzielę domowym meczem z Carolina Panthers. Bengals goszczą Cleveland Browns w Monday Night Game. Obie drużyny czeka więc pojedynek dywizyjny.