Cincinnati Bengals продължават да хапят – Chase & Co. издърпват Atlanta Falcons

Синсинати Бенгалс все повече навлизат в своя ритъм. В домакинския мач на действащия шампион на АФК срещу Атланта Фалконс, особено нападението около Джо Бъроу и Джа’Марр Чейс излиза на висота.

Munich – Синсинати Бенгалс се доближават до формата си от миналия сезон. В сблъсъка на два отбора в добра форма с балансирани резултати претендентът за Супербоул през февруари победи Атланта Соколс с 35:17 (28:17) благодарение най-вече на мощното си нападение. Това беше четвъртата победа от последните пет мача.

Домакините започнаха мача с тъчдаун за 60 ярда, уловен от Тайлър Бойд. Вторият опит на Бенгалс също завърши в крайната зона. Този път Джо Миксън отбеляза резултата с един ярд, след като четири пъти по-рано Синсинати почти беше достигнал до линията на вратата.

Веднага след началото на второто тримесечие Джа’Марр Чейс добави улов на тъчдаун за 32 ярда. Едва в средата на периода „Соколите“ стигнаха до резултата с първия тъчдаун на Тайлър Олгейър в НФЛ, който пробяга един ярд.

Chase открива див последен период на първото полувреме

Точно преди почивката стана наистина зрелищно. Чейс вкара тъчдаун от 41 ярда, преди Атланта да отговори директно: Маркъс Мариота намери Деймиър Бърд за 75 ярда – вторият тъчдаун на гостите. С намаляването на времето Йонгхое Ку вкара 43-ярдов фийлд гол, за да намали преднината до 17:28.

В третата четвърт минаха почти десет минути, преди Бенгалс отново да обърнат мача – в лицето на Джо Бъроу. Куотърбекът завърши атаката с промъкване на куотърбек от един метър в крайната зона. Но нищо повече не се случи, защото „Соколите“ не можаха да направят нищо, а „Бенгалс“ не поеха повече рискове.

Бъроу постига изключителни резултати – Бойд и Чейс са трицифрени

Бъроу завърши мача с 481 ярда във въздуха (три тъчдауна). 25-годишният играч се превърна в четвъртата звезда от НФЛ след Арън Роджърс, Пейтън Манинг и Кайлър Мъри, която е изиграла няколко мача с повече от 400 ярда пас, поне три тъчдауна и поне един тъчдаун в бързането.

Бойд (155 ярда) и Чейс (130 ярда) покриха повече от едно поле с топката. Мариота има общо 124 ярда пас (един тъчдаун).

Седмица 8 за „Соколите“ продължава следващата неделя с домакински мач срещу „Каролина Пантърс“. Бенгалс са домакини на Кливланд Браунс в понеделник вечер. Така че и двата отбора ги очаква двубой в дивизията.