Aaron Rodgers przedwcześnie kontuzjowany: New York Jets pokonali Buffalo Bills

New York Jets wygrali z Buffalo Bills na zakończenie pierwszego dnia rozgrywek. Wynikiem 22:16 po dogrywce Jets zapewnili sobie zwycięstwo w pojedynku dywizji. Długo wyczekiwany debiut Aarona Rodgersa zakończył się już po jednym podaniu.

To był prawdopodobnie najbardziej wyczekiwany mecz od pierwszego tygodnia sezonu 2020, kiedy Tom Brady zadebiutował dla Tampa Bay Buccaneers.

Trzy lata później Aaron Rodgers również zadebiutował w swojej nowej drużynie, New York Jets. Jego debiut trwał jednak tylko cztery mecze.

Aaron Rodgers z kontuzją ścięgna Achillesa

Po sackowaniu linebackera Leonarda Floyda, 39-latek doznał kontuzji i nie był w stanie kontynuować gry. Ze statystyką 0/1 podań zszedł z boiska, a jego miejsce ponownie zajął zeszłoroczny starter Zach Wilson. Po meczu okazało się, że była to kontuzja ścięgna Achillesa.

Wilson nie spisał się źle w świetle reflektorów i przed milionową publicznością. Ostatecznie wykonał 67 procent swoich podań (14/21) na 140 jardów, przyłożenie i przechwyt.

Jets zremisowali mecz 13-13 w ostatniej kwarcie, gdy zeszłoroczny ofensywny debiutant roku Garrett Wilson przedarł się w pojedynku jeden na jednego w strefie końcowej. Wiodącym odbiornikiem Jets był Allen Lazard z dwoma połowami na 46 jardów.

Breece Hall również zaimponował swoim powrotem. Biegacz, który był nieobecny przez większą część zeszłego sezonu z powodu zerwanego więzadła krzyżowego, zdobył 127 jardów w zaledwie dziesięciu biegach.

Buffalo Bills oddają piłkę cztery razy

Jednak obrona gospodarzy pokazała na co ich stać. Safety Jordan Whitehead w pojedynkę przechwycił trzy stosunkowo ślepe piłki rzucone przez Josha Allena. To w ogóle nie był dzień byłego Kowboja z Wyoming: choć skończył 71 procent swoich piłek (29/41), rzucił tylko na 236 jardów i jedno przyłożenie.
Bezpośrednio po wyrównaniu Jets na 13:13, stracił też piłkę na własnej linii 25 jardów i tym samym umożliwił Jets objęcie późnego prowadzenia. Ogólnie rzecz biorąc, Bills zdołali zdobyć tylko trzy punkty w drugiej połowie, co ostatecznie dało wstępny wynik końcowy 16:16.

Nie było śladu po pozasezonowym sporze między rozgrywającym a rozgrywającym Stefonem Diggsem. Złapał on dziesięć z 13 przeznaczonych dla niego piłek na 102 jardy i przyłożenie.

Dramat dogrywki kończy się przyłożeniem po punt return

W pierwszej dogrywce młodego sezonu Bills wygrali rzut monetą i zdecydowali się przejąć posiadanie.

Jednak po dwóch niedokładnych piłkach Josha Allena i karze za falstart, Bills wpadli w dołek. Następujący po tym krótki punt Sama Martina został przeniesiony bezpośrednio do strefy końcowej przez returnera Xaviera Gipsona, aby wygrać.

W przyszłym tygodniu Bills podejmą Las Vegas Raiders, podczas gdy Jets udadzą się do Dallas Cowboys.