Super Bowl LVII: Филаделфия Ийгълс е потвърден като първи участник – победа над Сан Франциско 49ers

Благодарение на силната си защита и ефективната си игра Филаделфия Ийгълс се класира на Супербоул. Сан Франциско 49ers допускат твърде много грешки и твърде много нарушения.

Филаделфия Ийгълс е първият отбор, който се класира за Супербоул LVII, тъй като отборът на старши треньора Ник Сириани победи Сан Франциско 49ers с 31:7 (21:7) в мача за първенство на NFC.

В 57-ия финален мач за трофея „Вайн Ломбарди“ най-добрият отбор от редовния сезон ще срещне победителя от финалния мач на АФК между „Синсинати Бенгалс“ и домакина „Канзас Сити Чийфс“.

Майлс Сандърс и Бостън Скот с три бързи тъчдауна поставиха началото на първото полувреме, а Джейлън Хъртс добави куотърбек кипър и четвърти бърз тъчдаун през третата четвърт.

В допълнение, защитата – особено в лицето на изключителния Хейсън Редик – почти не позволи да се случи нещо. Редик успя да направи два сака, предизвика загуба на топка и също така хвана топка, която беше изхвърлена от игралното поле.

И двамата куотърбека на 49ers са контузени

Един от потърпевшите от представянето на Редик беше куотърбекът на Сан Франциско Брок Пърди. Новобранецът се контузи още при първия мач на 49-те, който завърши със загуба на топката, когато Редик удари с ръка Пърди по лакътя, преди да хвърли, и изхвърли топката от ръката му.

Purdy остана контузен настрани от този момент, а Джош Джонсън пое позицията на подавач. Четвъртият куотърбек на Сан Франциско не направи почти нищо, докато и той не получи сътресение в началото на третата четвърт и Пурди отново пое играта.

Завръщането на куотърбека обаче не помогна на 49-те да увеличат преднината си. Отчасти заради твърде многото грешки и наказания Орлите контролираха мача със защитата и играта си.

Jalen Hurts не е много забележим – но е ефективен

Куотърбекът на орлите и кандидатът за MVP Hurts остана незабележим, с изключение на няколко основни игри, като например 29-ярдов пас на четвърти даун и три ярда за покриване, но също така беше малко оспорван и контролираше действието с къси пасове и бягаща игра.

За 49-те само Крисчън Маккафри успя да окаже влияние. В резултат на това бегачът отбеляза единствения тъчдаун за калифорнийците.

Това е четвъртото участие в Супербоул за „орлите“ след сезоните 1980, 2004 и 2017 г.; през 2017 г. те победиха „Ню Инглънд Пейтриътс“ в незабравим мач.