Сан Франциско 49ers побеждава Сиатъл Сийхоукс и се класира за плейофите

Сан Франциско 49ers победи Сиатъл Сийхоукс в мача в четвъртък вечер от 15-ата седмица, за да спечели титлата в дивизия NFC West и да се класира за плейофите.

Мюнхен/Сиатъл – Сан Франциско 49ерс поставиха възклицателен знак на играта си в четвъртък вечер срещу Сиатъл Сийхоукс и се класираха за плейофите.

Отборът, воден от куотърбека Брок Пърди (17/26, 217 ярда, два тъчдауна), който умееше да разпределя топката от джоба, спечели с 21:13.

49ers защитата спира Джено Смит и Кенет Уокър

49ърс също така успяха да разчитат на защитата си, която записа пет борби за загуба на пространство и три чувала, наред с други неща, и запази атаката на „Сийхоукс“, водена от възстановяващия се новобранец Кенет Уокър, от общо само 70 ярда.

Куотърбекът на „морските ястреби“ Джино Смит хвърли 238 ярда, но намери Ноа Фант в крайната зона само през четвъртата четвърт и се сблъска с почти постоянен натиск.

49ers: Маккафри е силен, титлата в дивизията е сигурна

Офанзивно, 49ers tight end Джордж Kittle (93 получаващи ярда, два тъчдауна) се възползва от силното представяне на Purdy, докато бягащият гръб Christian McCaffrey отново показа класата си (138 scrimmage ярда, един тъчдаун).

Сан Франциско (10-4) вече е претендент за плейофите, а на старши треньора Кайл Шанахан и компания вече не може да бъде отказана победа в NFC West. По този начин домакинският мач в първия кръг на плейофите е гарантиран.

За Сиатъл (7-7), от друга страна, въздухът в плейофната надпревара става все по-тънък и по-тънък поради втората поредна загуба – а предстоящият съперник е Канзас Сити Чийфс (10-3). Междувременно Сан Франциско ще се изправи срещу Washington Commanders (7-5-1) през седмица 16.