Два тъчдауна при рулиране! Гарополо извежда 49ers до победа в Чикаго

Сан Франциско 49ers печели вълнуващ мач в Чикаго, защото Джими Гарополо два пъти намира път към крайната зона. Куотърбекът на Bears Джъстин Фийлдс също е впечатляващ.

Мюнхен/Чикаго – Благодарение на куотърбека Джими Гарополо Сан Франциско 49ърс спечели с 33:22 в Чикаго и вече е с баланс 3-4, а за „мечките“ това беше пета загуба от три победи.

На „Джими Джи“ му беше отказано да подаде тъчдаун, но Гарополо сам навлезе два пъти в крайната зона. 29-годишният играч хвърли 322 ярда и нямаше нито едно прекъсване.

Куотърбекът на „мечките“ Джъстин Фийлдс също се представи добре, като вкара един тъчдаун при преминаване и един при бързане, натрупа 175 ярда при преминаване, но след това хвърли интерсепшън при рискован пас точно преди края.

Deebo Samuel със силно представяне

Забележителни бяха и показателите на бегача Илай Мичъл, който се включи в играта на 49-те новобранци със 137 ярда и тъчдаун. По този начин той задмина Рики Уотърс (397 през сезон 1992 г.) като бегача на 49ers с най-много ярдове в първите пет мача от кариерата си.

Силен мач изигра и ресивърът на 49-те Дибо Самюел, който получи общо 171 ярда. Самуел е едва третият приемник на 49ers от 1970 г. насам, който записва поне 50 ярда във всеки от първите седем мача. Другите две: Джери Райс (1996, 1986) и Дуайт Кларк (1982).

Slye пропуска първия гол от игрално поле

Първата възможност за отбелязване на гол беше на ритащия играч на 49ers Джоуи Слай. Но 25-годишният играч стреля от 48 метра в дясната част на гредата. Неговият колега от „Мечките“ Кайро Сантос се справи по-добре, като отбеляза първите точки от 39 ярда.

Малко по-късно Слай също беше по-точен и вкара от 48 метра, за да направи 3:3. През първата четвърт нямаше повече точки, като в този момент нито пасовете, нито играта на двата отбора се получиха.

Джустин Фийлдс и Джеси Джеймс подготвиха първия тъчдаун

Това се промени през втората четвърт. Фийлдс намери плътния край на Джеси Джеймс за 8 ярда за първия тъчдаун в мача, а Сантос добави допълнителната точка. Гарополо не можа да се противопостави на това, а това беше достатъчно само за още един гол на Слай, този път от 52 ярда.

След това Сантос вкара още един гол от 40 ярда, за да направи резултата 13:6, преди нещата да станат напрегнати пред крайната зона на Bears. Ресивърът Самюел взе 50-ярдов пас от Гарополо на 4-ярдовата линия и куотърбекът изрита топката, за да спре часовника на седем секунди. Но поредният опит за пас към Самюел не влезе, така че отново се наложи ритникът Слай да направи резултата 13:9 на полувремето.

Garoppolo с два тъчдауна

След почивката изглеждаше, че ритниците ще продължат да доминират. Сантос вкара следващия гол за Bears, преди 49-те да отбележат първия си тъчдаун. Самюел отново получи дълга топка точно преди крайната зона, а Гарополо най-накрая сам пренесе топката през линията. Горчиво: Слие пропусна допълнителната точка, Мечките останаха напред с 16:15.

Но 49-те вече се движеха горещо, бегачът Мичъл вкара топката в крайната зона в началото на последната четвърт, а приемникът Брандън Айюк хвана конверсията за две точки. Но Мечките отговориха веднага, куотърбекът Фийлд пробяга 22 ярда за тъчдаун. Но тъй като нервите на ритащия играч на Bears Сантос се разклатиха и той пропусна допълнителната точка, 49ers останаха начело с 23:22.

Малко по-късно Гарополо увеличи преднината с втория си рутинг тъчдаун за деня, който този път бе отбелязан от Слай. След това кикърът направи резултата 33-22 с още един фийлд гол малко под две минути преди края на оспорвания мач.