Викингите печелят луд мач срещу Билс, Лъвовете печелят двубоя на немските братя Сейнт Браунс

Викингите от Минесота измъкват победа срещу Бъфало Билс. В мача между Детройт Лъвове и Чикаго Беърс се стига до братски двубой между Амон-Ра Сейнт Браун и Екуанимус Сейнт Браун, който Лъвовете печелят. обобщава мачовете в 19:00 ч.

Minnesota Vikings в Buffalo Bills 33:30 след края на работното време

Викингите от Минесота излязоха начело срещу Бъфало Билс след напълно луд последен период в извънредното време. Куотърбекът Кърк Къзънс хвърли 357 ярда, един тъчдаун и два интерсепшъна. Далвин Кук се втурна за 119 ярда и тъчдаун, а Джъстин Джеферсън улови пасове за 193 ярда и тъчдаун.

След като на полувремето резултатът беше 24:10 в полза на Билз, след почивката Минесота включи играта. Само 4:34 минути преди края на мача „викингите“ се доближиха до 23:27 с тъчдаун на Си Джей Хам. 44 секунди преди края на мача на Кърк Къзънс не му достигнаха няколко сантиметра, за да отбележи тъчдаун.

Но след това нещата станаха наистина луди: Билз получиха топката в собствената си крайна зона, но я загубиха при изнасянето. Ерик Кендрикс възстанови топката в крайната зона на противника и така осигури тъчдауна за 30:27.

Останалите 48 секунди бяха достатъчни на Билс да изравнят с гол и да вкарат мача в продължения. Викингите завършиха първия си опит в продължението с гол. Куотърбекът на Билз Джош Алън хвърли интерсепшън в следващия мач, за да даде на Минесота победата в мача;

Алън има общо 330 ярда пас, един тъчдаун и две прекъсвания. Уайд рисийвърът Стефон Дигс улови пасове за 128 ярда срещу бившия си отбор.

Detroit Lions в Чикаго Беърс 31:30

Германският ресивър Амон-Ра Сейнт Браун от Детройт Лъвове спечели братския двубой срещу Екуанимус Сейнт Браун от Чикаго Беърс. Той беше най-ефективният получател на пасове на терена със 119 ярда. Екуанимеус не беше хвърлен в игра, но бяга два пъти за общо 9 ярда.

Jamaal Williams вкара решаващия тъчдаун за Детройт 2:21 минути преди края на мача. Куотърбекът на Lions Джаред Гоф хвърли пасове за 236 ярда и тъчдаун. Плеймейкърът на „мечките“ Джъстин Фийлдс завърши със 167 ярда пас, два тъчдауна и една интерсепция, но впечатли и със 147 ярда и два тъчдауна.

Cleveland Browns в Miami Dolphins 17:39

Делфините от Маями постигнаха категорична победа над Кливланд Браунс. Куотърбекът Туа Таговайлоа хвърли 285 ярда и три тъчдауна. Джеф Уилсън младши също беше сред ключовите играчи в този мач със 119 ярда и тъчдаун. Този път Тирек Хил не беше толкова забележим, като улови пет паса за едва 44 ярда.

Jacoby Brissett, пасажерът на Browns, записа 212 ярда и един тъчдаун. Донован Пийпълс-Джоунс улови пасове за 99 ярда, а Амари Купър – за 32 ярда. Бягащият гръб Ник Чъб предостави космическа печалба от 81 ярда.

Houston Texans в New York Giants 16:24

Сакон Баркли пробяга 152 ярда и тъчдаун, за да изведе Ню Йорк Джайънтс до победа. Куотърбекът Даниел Джоунс хвърли 197 ярда и един тъчдаун. Дариус Слайтън беше най-ефективният получател на пасове с 95 ярда и един уловен тъчдаун.

Дейвис Милс, куотърбекът на Хюстън Тексас, хвърли 319 ярда, един тъчдаун и едно прекъсване. Дамеон Пиърс беше основно отговорен за играта с бягане, като навъртя 94 ярда.

Ню Орлиънс Сейнтс в Питсбърг Стийлърс 10:20

Стилърс се справиха със Светците пред собствена публика. Куотърбекът Кени Пикет хвърли 199 ярда и веднъж влезе в крайната зона. Другият тъчдаун за Питсбърг бе изпълнен от Джордж Пикенс. Алекс Хайсмит се представи отлично в защита с два сака.

Анди Далтън, куотърбекът на „Ню Орлиънс Сейнтс“, хвърли 174 ярда, един тъчдаун и два интерсепшъна. Голямата слабост беше играта, която почти не съществуваше с 29 ярда, докато Steelers спечелиха 217 ярда на земята.

Denver Broncos в Tennessee Titans 10:17

В един безпроблемен мач Денвър Бронкос бяха победени. Куотърбекът Ръсел Уилсън завърши 21 от 42-те си паса за 286 ярда, хвърли един тъчдаун и едно прекъсване. Пасът на Титаните затрудни Уилсън, който допусна шест сака.

Бягащата игра не беше голям фактор и за двата отбора. Бронкос завършиха с 65 рутинг ярда, а Титаните – с 63 рутинг ярда. Райън Танехил, плеймейкърът на Титаните, записа 255 ярда и два тъчдауна.