Ravens накараха Chargers да се намокрят – Eagles спечелиха топ мача в извънредно време

Балтимор Рейвънс записват поредната си победа в дванадесетия ден на мача в Лос Анджелис. Орлите също печелят, макар и в продълженията. Късните мачове накратко

Baltimore Ravens @ Los Angeles Chargers 20:10

Балтимор Рейвънс продължават да вървят от успех към успех. В неделния вечерен мач от дванадесетия ден на НФЛ отборът, воден от куотърбека Ламар Джаксън, отпразнува победа с 20:10 над Лос Анджелис Чарджърс.

Победител в мача за Ravens беше новобранецът ресивър Зей Флауърс, който беше отговорен и за двата тъчдауна на своя отбор. Той улови 3-ярдов тъчдаун пас от своя плеймейкър през втората четвърт, а след това взе окончателното решение с 37-ярдов бяг около минута и половина преди края.

Тайт ендът Джералд Еверет отбеляза единствения тъчдаун в мача за Чарджърс, а останалите точки бяха отбелязани от кикърите на двата отбора.

Решаващ момент в мача: Рейвънс принудиха съперника си да направи четири обрата

Сигналният волейболист на Рейвънс Ламар Джаксън има 177 ярда при пас и 39 ярда при рутинг. Това го прави четвъртият куотърбек в историята на НФЛ, който има повече от 5000 рутинг ярда в кариерата си – 26-годишният играч беше по-бърз от всеки плеймейкър преди него.

Рейвънс са начело в АФК Север с резултат 9-3, докато Чарджърс са на последно място в АФК Запад с четири победи и седем загуби.

Cleveland Browns @ Denver Broncos 12:29

Денвър Бронкос удължиха победната си серия и в момента са най-формираният отбор в лигата с пет победи. Срещу „Браунс“ нападението неколкократно направи пропуски, особено в играта с бягане. В резултат на 39 опита за бягане бяха спечелени 169 ярда и два тъчдауна.

Куотърбекът Ръсел Уилсън намери цел при 13 от 22-те си паса и натрупа 134 ярда и един тъчдаун. Защитата записа четири сака и успя многократно да извади от строя новобранеца Дориан Томпсън-Робинсън, а по-късно и резервния Пи Джей Уокър. Малко преди края те си осигуриха и една безопасност.

За „Браунс“ Томпсън-Робинсън изпълни 14 от 29-те си паса за 134 ярда и тъчдаун, преди да се наложи да бъде изваден от игра с контузия. Резервният играч Уокър записа шест завършвания и 56 ярда при 13 опита.

Браунс вече са 7-4, докато Бронкос се изкачиха до 6-5.

Los Angeles Rams @ Arizona Cardinals 37-14

Огнените от Лос Анджелис запазиха шансовете си за място в плейофите с категорична победа. Отборът на старши треньора Шон Маквей спечели с лекота срещу Аризона Кардиналс.

В нападение „овните“ успяха да прехвърлят топката по въздух и по земя, докато защитата на „кардиналите“ многократно откриваше големи пропуски. Куотърбекът Матю Стафорд изпълни 25 от своите 33 паса за 229 ярда и четири тъчдауна. Единственият недостатък беше едно прекъсване.

Възстановеният бек Кайрън Уилямс събра 143 ярда за бързане, 61 ярда за получаване и два тъчдауна.

Нападението на Кардиналите донесе само няколко искрици към баража с точки. Кайлър Мъри направи общо 27 завършвания на опити и 256 ярда пас. Той хвърли и пробяга за по един тъчдаун.

Овните вече са 5-6, докато Кардиналите продължават да се плъзгат с резултат 2-10.

Kansas City Chiefs @ Las Vegas Raiders 31:17

Шефовете намериха своя път към успеха след горчивото поражение срещу Бъфало Билс. Отборът на старши треньора Анди Рийд започна малко сънливо срещу „Райдърс“ и изостана с 14:0.

След доброто начало обаче Райдърс бързо изпуснаха парата. От този момент нататък Шефовете заиграха по-чисто в нападение и не допуснаха Raiders до крайната зона в защита.

Куотърбекът Патрик Махоумс работеше много в късия пас и завърши 27 от 34-те си паса за 298 ярда и два тъчдауна. Той особено хареса новобранеца ресивър Раши Райс (осем улови за 107 ярда и тъчдаун).

Бягащият бек Исая Пачеко навъртя 55 ярда и два тъчдауна. Бягащият бек на Райдърс Джош Джейкъбс натрупа общо 110 ярда и един тъчдаун.

Куотърбекът-новобранец Ейдън О’Конъл игра смел футбол и многократно търсеше дълбокия пас. Той успя да превърне 33 опита за пас в 23 завършвания, 248 ярда и един тъчдаун. Въпреки това Raiders оставиха няколко точки в червената зона. Те отбелязаха само един тъчдаун при три посещения.

Шефовете подобриха рекорда си до 8-3, а Райдърс вече са 5-7

Buffalo Bills @ Philadelphia Eagles 34:37

В най-важния мач за вечерта „орлите“ измъкнаха минимална победа в продълженията. Куотърбекът Джалн Хъртс стана победител в мача срещу Бъфало Билс с бързия си тъчдаун в продълженията.

Преди това и двете нападения си спретнаха открита размяна на удари. Куотърбекът на Билз Джош Алън движеше топката по въздух (29/51 за 339 ярда, два тъчдауна и едно прекъсване) и на крак (90 ярда, два тъчдауна) и в продължение на дълги участъци носеше раменете на нападението на Билз.

В един момент „орлите“ изоставаха, но през четвъртата четвърт увеличиха темпото. Нападението на Хъртс (18/31 за 200 ярда, три тъчдауна и интерсепшън, плюс 65 ярда в бързане и два тъчдауна) отбеляза 17 точки в последния период. Фийлдгол на Джейк Елиът от 59 ярда спаси „орлите“ в продължението

Оттам Билс тръгнаха надолу по терена, но трябваше да се задоволят с гол на терена. Орлите отговориха с девет игри, които завършиха с гореспоменатия бърз тъчдаун на Хъртс.

Иглите се подобряват до 10-1, а Билс стават 6-6.