Denver Broncos: Четири поредни загуби! Неочакваният сблъсък

От отбор изненада до голямо разочарование: След успешен старт на сезона Денвър Бронкос преживява неочаквана серия от поражения. Известната защита се превръща в слабо място.

Cleveland/Munich – Емоциите могат да се променят толкова бързо.

След първите три дни на играта все още изглеждаше, че Денвър Бронкос са на път да прекъснат сушата от пет години без участие в плейофите. Куотърбекът Теди Бриджуотър доведе отбора си до резултат 3-0.

Но победната серия приключи бързо. Загубата с 14:17 от Кливланд Браунс в четвъртък вечер в Седмица 7 беше четвъртото им поредно поражение.

Главният треньор Фанджо критикува защитата

„Много е разочароващо“, каза старши треньорът Вик Фанджо. При 17 допуснати точки човек би си помислил, че поне защитата ще се справи прилично

„Но не играхме добре в защита. Допуснахме твърде много, твърде много трети и първи атаки. Не бяхме достатъчно добри, за да спечелим този мач“, намери критични думи треньорът.

Защитата всъщност се смята за най-силната част от този отбор. Напоследък обаче не се забелязва почти нищо от него.

NFL: Джей Джей Уат преди мача с Тексас – „Не е същата организация“.
Докато в първите три мача те допуснаха общо само 26 точки, в следващите четири мача те отбелязаха средно по 25,25 точки на мач.

Причините за това се крият не на последно място в лошия късмет при нараняванията.

Външният бекър Брадли Чъб трябваше да претърпи операция на глезена си след първите два дни на игра. Вътрешният защитник Александър Джонсън и Джоузи Джуел също са контузени.

Вон Милър не можа да спази обещанието си

Остана само суперзвездата Вон Милър, който е най-добрият пасър в отбора си с 4,5 сака. Но ако натискът идва само от него, защитата е лесна за разчитане. Срещу „Браунс“ Шелби Харис успя да направи единствения сак на Денвър.

И стана още по-лошо: Милър получи травма на глезена през втората четвърт на мача с Кливланд и трябваше да напусне играта рано.

В началото на седмицата той обяви, че ще поведе Бронкос към победата с няколко сака.

„Гордостта ми е наранена“, каза видимо съкрушеният Милър след мача. „Казах много неща преди мача, защото исках да създам тази враждебност. Наистина исках да спечеля.“

В крайна сметка контузията му не изглежда сериозна. Той трябва да се завърне на терена през 8-та седмица, когато Бронкос се изправят срещу отбора на Вашингтон.

Дотогава е необходимо да се върне защитата в нормално състояние.

Дори вторият сектор, който беше подсилен в свободната агенция с Роналд Дарби и Кайл Фулър, както и с избрания в първия кръг на драфта Пат Съртън II, не излъчва голяма сигурност. Междувременно Дарби имаше проблеми с контузии, а Фулър изобщо не беше използван в последните два мача.

Подкрепа за Bridgewater

През първите три седмици поне все още изглеждаше, че нападението може да бележи надеждно.

Куотърбекът Бриджуотър, който дойде от Каролина Пантърс, записа 827 ярда в първите три мача, имаше среден куотърбек рейтинг от 115,3 и не допусна нито един обрат.

И отново доверието беше изгубено.

В последните три мача на сметката му отидоха шест загубени топки. В Кливланд Бриджуотър, който страдаше от контузия на крака, хвърли два тъчдауна, но успя да подаде само 187 ярда.

Все пак 147 ярда от тях дойдоха през третата и четвъртата четвърт. В резултат на това Фанджо каза: „Мисля, че той игра добре, особено през второто полувреме.“

Като изпреварва всякакви разговори за промяна в позицията на плеймейкъра, тъй като Дрю Лок също беше смятан за потенциален стартер преди сезона, Фанджо добави: „Той е нашият куотърбек.“

Фанджо призовава за увеличение

Той заяви, че сега е въпрос на възможно най-бързо преодоляване на серията от загуби.

„Трябва да се съберем. Трябва да преодолеем контузиите си. Не можем да използваме това като извинение. Трябва отново да играем по-добър футбол като отбор“, каза Фанджо.

По този начин той включи и себе си: „Трябва да играем по-добре, да тренираме по-добре и да тренираме по-добре“.

Може би тогава емоционалната ситуация ще се обърне отново – и то в желаната посока.