Buffalo Bills побеждават Miami Dolphins, за да достигнат до плейофите

В снежната преспа на Бъфало домакините от Bills постигат победа срещу Маями Долфинс. Франчайзът на куотърбека Джош Алън също така се класира за плейофите

Мюнхен – Бъфало Билс стана следващият отбор в НФЛ, който ще играе плейофи. Отборът на старши треньора Шон Макдермот победи Маями Долфинс с 32:29 и с резултат 11:3 вече не може да бъде изхвърлен от следсезонната фаза.

Това стана възможно благодарение на завръщането през последното тримесечие. Делфините водеха с осем точки малко по-малко от 12 минути преди Доусън Нокс да улови тъчдаун пас от куотърбека на Билз Джош Алън и да успее да реализира последвалата конверсия за две точки, която бе изпълнена от самия плеймейкър, за да завърже играта.

С изтичането на времето кикърът Тайлър Бас вкара гол, за да осигури на своя отбор билет за плейофите.

Опасенията за снежен хаос дълго време не се сбъдваха на стадион Highmark, като снегът и вятърът затрудняваха живота на отборите само през последния период. Домакините се справиха много по-добре с неприятните метеорологични условия и държаха топката в ръцете си през последните шест минути, преди да завършат кампанията си с решаващ гол и да спечелят мача.

Browns победиха Ravens без Ламар Джаксън

Сигналният волейболист на „Билкс“ Джош Алън се представи доста зле в мача, като изпълни 25 от 40 паса за 304 ярда и четири тъчдауна. Неговият колега Туа Таговайлоа записа 234 ярда пас и два тъчдауна, включително 67-ярдов пас към Джейлън Уодъл.

Междувременно Кливланд Браунс също успяха да отпразнуват победа. С победа над Балтимор Рейвънс с 13:3 франчайзът около куотърбека Дешан Уотсън запазва шансовете си за плейофи. Ravens, които отново бяха без Ламар Джаксън, бяха особено слаби в червената зона и претърпяха неуспех в битката за AFC North.