Buffalo Bills остават на върха в AFC – реванш срещу New York Jets успешен

Бъфало Билс се реваншира срещу Ню Йорк Джетс с победа от 20-12, която държи Джош Алън и Ко на път за плейофно място, докато Ню Йорк трябва да държи под око конкуренцията.

Мюнхен – Бъфало Билс направиха огромна крачка към плейофите и титлата в дивизията в AFC East. Срещу дивизионния съперник Ню Йорк Джетс те се реваншираха за поражението преди няколко седмици с победа 20:12.

Билс подобриха резултата си до 10-3 и вече са твърдо на върха в АФК. От друга страна, „Джетс“ падат до 7-6 и са застрашени да загубят мястото си в плейофите. Преди мача „Джетс“ все още заемаха последното място в „уайлд кард“.

Майк Уайт получава тежък удар

Куотърбекът на „Билз“ Джош Алън се справяше все по-добре с играта след тежкото начало и в крайна сметка получи само 147 ярда, но хвърли тъчдаун на Доусън Нокс и сам пробяга един.

Опонентът Майк Уайт имаше лоша вечер. След втория силен удар в областта на ребрата се наложи да отиде в съблекалнята за няколко минути, но доигра мача. Той достигна 268 ярда. Джо Флако, който междувременно пое кормилото, получи грешка още при първото разиграване.

Повечето време от първото полувреме беше доминирано от удари. Феновете на трибуните видяха десет поредни точки, преди Алън да доведе първия мач до точки. След почивката обаче Билс успяха да вкарат три поредни точки. Отчасти защото загубата на защитника Куинен Уилямс се усеща от Джетс.

Ню Йорк отново направи мача вълнуващ малко преди края с блокиран удар и последвала безопасност, но още един фъмбъл и последният диск, който трябваше да се забрави, сложиха край на надеждите за малко чудо.