Футбол в неделя вечер: Келсе с три тъчдауна – Chiefs печелят двубоя на AFC West срещу Chargers

The Kansas City Chiefs спечелиха футболния мач в неделя вечер срещу Los Angeles Chargers с 23:20. По този начин Chiefs изясниха нещата в AFC West.

Мюнхен – В неделната футболна вечер Канзас Сити Шефс се наложиха над Лос Анджелис Чарджърс. Патрик Махоумс, Травис Келсе и компания постигнаха победа с 30:27 срещу преките си съперници от АФК Запад.

Още първата четвърт бе белязана от много точки. Харисън Бъткър даде преднина на шефовете с гол от 33 ярда. След това Chargers също стигнаха до резултата: куотърбекът Джъстин Хърбърт намери ресийвъра Джошуа Палмър с фантастичен 50-ярдов тъчдаун пас. След това отново Бъткър вкара 52-ярдов гол, за да намали до 6:7, преди кикърът на Чарджърс Камерън Дикър да върне 46-ярдов удар и да направи резултата 10:6.

Решение в четвъртата четвърт

Втората четвърт също беше с много точки. Първо тесният край Келсе даде преднина на Chiefs с тъчдаун. След това Остин Екелер върна Лос Анджелис напред с 1 ярд за тъчдаун. Преди почивката Дикер увеличи преднината си на 20:13 с нов гол.

След почивката само голът на Бъткър донесе точки на Chiefs. В четвъртата четвърт всичко щеше да се реши – и това беше часът на Травис Келсе.

Kelce стана победител в мача

Звездата отново даде преднина на Канзас в 23:20 ч. след 32-ярдов пас от Махоумс. Но след двуминутното предупреждение „чарджърите“ отново влязоха в крайната зона: Хърбърт отново намери своя човек в лицето на Палмър, който подлуди феновете в Лос Анджелис.

Но мнозина бяха направили изчисленията без Келсе. В оставащите 31 секунди Махоумс отново намери тесния край и превърна 17-ярдовия пас в тъчдаун, за да даде на шефовете победата. Келсе стана победител в мача с три тъчдауна.

Шефовете вече водят убедително в дивизията с резултат 8-2, пред Чарджърс с 5-5. Лас Вегас Рейдърс и Денвър Бронкос (и двата 3-7) са съответно на трето и четвърто място.